Інтернет від Starlink: яка ціна та коли з’явиться в Україні

Інтернет від Starlink: яка ціна та коли з’явиться в Україні

Відома вже у всьому світі концептуальна супутникова інтернет-служба в особі Starlink може надати користувачам у віддалених регіонах по всьому світу високошвидкісне з’єднання вже зовсім скоро, а саме до кінця поточного року. Вся річ у тому, що компанія SpaceX вже встигла розгорнути близько 1 800 супутників для того, щоб зробити угруповання мережі Starlink. І попри те, що вищеназване число становить всього-лише невелику частину з 12 000 запланованих супутників, але вже запущених в експлуатацію зараз вистачає, щоб почати надавати Інтернет населенню планети.

Ряд видань із посиланням на Reuters повідомили, що Гвінн Шотвелл, чинний президент SpaceX, заявила в рамках нещодавно проведеної веб-конференції про те, що сервіс зможе забезпечити безперервне глобальне покриття відразу ж, як тільки 1 800 супутників досягнуть своєї робочої орбіти. У аерокосмічної корпорації очікують, що це відбудеться вже у вересні поточного року. Але як би там не було, в будь-якому випадку це не означає, що компанія може почати автоматично пропонувати всім людям в усьому світі доступ до послуг широкосмугового доступу до Інтернету.

Як пояснила Гвінн Шотвелл під час одного із заходів, SpaceX спочатку повинна буде отримати схвалення з боку регулюючих органів для надання телекомунікаційних послуг в кожній країні, де вона хоче пропонувати інтернет Starlink. Так що на практиці все не так вже й просто, як могло здатися. Також важливо пам’ятати і про те, що на даний момент Starlink доступний виключно лише у вигляді бета-версії, і тільки на території декількох країн світу, серед яких Сполучені Штати Америки, Великобританія і Канада.

Але слід звернути увагу і на те, що трохи раніше в цьому році видання CNBC виявило, що компанія успішно зареєструвала дочірні компанії в таких країнах, як Австрія, Австралія, Аргентина, Бразилія, Франція, Чилі, Колумбія, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія , Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Філіппіни, а також Африка і разом з Іспанією.

Інтернет від Starlink – яка ціна та коли буде в Україні

Супутниковий інтернет Starlink в Україні може з’явитись вже у 2022 році. Принаймні таке повідомлення з’являється на офіційному сайті компанії, коли користувач пробує вибрати українську локацію.

Щодо ціни, то станом на тепер користувач повинен заплатити $99 за комплект з антени і маршрутизатора. У ЗМІ зазначають, що загальна ціна користування Starlink складе $499. Також буде щомісячна абонплата у розмірі $99 (понад 2700 гривень). Така ціна є досить великою для України, оскільки інтернет-провайдери пропонують свої послуги набагато дешевше.

Але тут є вагомий аргумент – інтернет від Starlink буде ловити у найвіддаленіших куточках країни. А з цим в Україні велика проблема, адже, попри обіцянки влади покрити максимально широке коло населених пунктів високошвидкісним інтернетом, навіть зараз у багатьох куточках немає 3G (а подекуди взагалі відсутній мобільний зв’язок).

Ряд експертів зазначає, що така ціна може знизитись по мірі розгортання більшої кількості супутників Starlink та у разі масового підключення користувачів до провайдера, адже це суттєво здешевить послугу.

Раніше ми писали, як виглядатиме нова Windows 11.

Також читайте про найкращі додатки доповненої реальності (AR) та про найкращі додатки iPhone для віддаленої роботи.

Цікавим буде про 5 правил життя Ілона Маска, яких він дотримується кожного дня.

Advertisements