Варення з шовковиці не тільки смачне, а й корисне. Ця ягода містить чимало вітамінів та інших корисних речовин, які підтримують здоров’я. Ну і, звісно, її смак подобається ласунам.

Пропонуємо занотувати простий рецепт варення з шовковиці на зиму, який чудове пасуватиме, приміром, з млинцями або сирниками. До речі, як готувати обидві згадані страви “Допис” вже публікував.

Як приготувати варення з шовковиці на зиму

Для початку уточнимо, що ми будемо готувати з чорного (темного) сорту цієї ягоди. Адже є ще білий сорт, він трохи відрізняється смаковими властивостями.

Інгредієнти:

  • 2 кілограми шовковиці,
  • 1 кілограм цукру.

Рецепт:

  • Дуже уважно переберіть ягоди. У варення не повинна потрапити жодна пошкоджена чи надгнила ягода. Інакше варення може забродити.
  • Висипте 2 кілограми відбірних плодів у підходящу каструлю, засипте цукром. На повільному вогні доведіть до кипіння та з цього моменту варіть 15 хвилин.
  • Далі зніміть з вогню та відкладіть на 1-2 години. В цей час ягоди ще більше віддадуть свій сік.
  • Потім знову поставте на вогонь і варіть ще 30 хвилин.
  • Розливати готове варення потрібно у стерилізовані банки та закривати стерилізованими кришками.

Що потрібно пам’ятати, щоб варення вдалося

Про відібрані ягоди ми вже наголосили. Але так само важливо видалити плодоніжки перед варінням. Інакше варення може зіпсуватись.

Для тих, хто любить кислинку у варенні, то можна під час приготування додати буквально 1-2 грами лимонної кислоти.

Якщо є бажання зварити більш густе варення, або навіть джем, то варто збільшити час першого варіння до 30 хвилин. Тобто, готувати густий джем з шовковиці на зиму потрібно у два підходи по 30 хвилин.

Раніше блог публікував дуже незвичне варення, яке готується з малини та банана.