Інтернет без світла: у Мінцифри зробили заяву для українців

Інтернет без світла: у Мінцифри зробили заяву для українців

Інтернет без світла – це питання хвилює чималу кількість українців. Але, як заявляють у міністерстві цифрової трансформації, з цим можуть виникнути труднощі.

Згідно з наявними даними, тільки 37% абонентів (це середня цифра по Україні) матимуть доступ до інтернету в разі відключення електроенергії. Мова про доступ за технологією PON (пасивних оптичних мереж). У Києві, до речі, ситуація ще гірша, адже показник сягає тільки 9%.

“Магістральні оператори цю норму виконують, розподільчі мережі цю норму майже виконують. Фіксована мережа під час віялових відключень працюватиме у половини абонентів, з яких перевагу мають ті, хто отримує послугу за технологією PON, яка працює у разі вимкнень електроенергії”, — зазначає Юрій Мацик, директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри.

Інтернет без світла – які провайдери надають послуги

100% таку послугу, як інтернет без світла, надають провайдери Укртелеком та Київстар. В обох компанія на їх офіційних сайтах розписані всі подробиці підключення.

Ще одна можливість мати доступ до мережі – це скористатись послугами мобільного зв’язку. Але як показала практика минулих відключень, швидкість інтернету в мобільних операторів дуже низька. Звісно, в столиці та інших великих містах він буде на рівні. Але якщо говорити про віддалені населені пункти, де і без того інтернет є нестабільним, то тут швидкість може суттєво знижуватись.

Щоб мати доступ до інтернету навіть в час відключення електроенергії, потрібно заживити роутер. А це можна зробити за допомогою зарядної станції. Раніше в блозі ми писали, скільки вони тепер коштують.

Насамкінець розповімо корисний лайфхак, як вдома всього за 5 хвилин зробити свічку довгого горіння.

Advertisements