Чим дешевше опалювати житло в холодну пору року? Погодьтесь, над цим питанням думає величезна кількість українців, особливо, коли отримує нові платіжки.
Нещодавно блог “Допис” публікував ціни на дрова, які можна купити на спеціалізованому сайті. І виникла ідея розвинути цю тему та приблизно порахувати, чим дешевше опалювати: газом, електроенергією чи дровами?
Опалення дровами – плюси та мінуси
Якщо у вашому помешканні вже є пічка або котел на дровах, то цей варіант вийде дешевше. Погодьтесь, купити дрова на OLX зараз не проблема та і ціна від 600 гривень за складометр доволі прийнятна. Орієнтовно, щоб пройти холоди, потрібно близько 2 вантажівок дров (це приблизно 15-17 тисяч гривень). Беремо у розрахунок, що похолодає в жовтні й потрібно обігрівати помешкання до березня. Фактично, якщо поділити загальну суму, віддану за дрова, на кількість місяців, протягом яких потрібно обігріватись, то виходить орієнтовано 2500-3000 гривень за один.
Але при цьому варто врахувати, що ви будете енергонезалежні, вам будуть не страшні відключення електроенергії (тепло буде завжди), а також не забувайте про екологічну складову.
Та є і мінуси:
- дрова потрібно порізати та поколоти (а це додаткові витрати плюс фізична праця),
- кожен день по кілька разів потрібно заносити в хату,
- якщо в помешканні немає котла на дрова, то зараз вони дорогі й встановлення обійдеться вельми коштовно.
Опалення електроенергією
Дуже зручний вид опалення, включив електричний конвектор і більше нічого не потрібно. Але є кілька “але”:
- Згадайте, як минулого року доводилось сидіти без електроенергії по 10-16 годин. У періоди сильних морозів кімната за такий час охолоне дуже сильно. Фактично, ви будете без опалення у період відсутності електрики.
- Другий момент – тариф на електроенергію підвищився цього літа. Тільки уявіть, якими будуть платіжки взимку при ціні 2,64 грн/кВт-год. Звісно, є варіант із двозонним лічильником, але це не сильно допоможе, якщо у вас будинок на кілька кімнат і всюди стоїть по конвектору.
Автор цього блогу з власного досвіду знає, що опалення однієї кімнати електричним конвектором виходить в межах 1200-1500 гривень на місяць і це при значній економії (повністю відключається конвектор на ніч). Очевидно, сума в місяць при опаленні всього будинку може вийти 5-7 тисяч гривень.
Опалення газом
Очевидно, це золота середини між трьома варіантами: дорожче за дрова, але дешевше за електрику. Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” зазначила, що тариф у 7,96 гривні за кубометр буде чинним до кінця опалювального сезону. Плюс є змога отримати знижку в розмірі 1% при регулярній оплаті до 15 числа кожного місяця.
Висновок
У всіх трьох випадках варто зважати на стан житла. Якщо воно утеплене, то суми в платіжках будуть меншими. Якщо ні – то варто задуматись про це.
З усіх трьох проаналізованих варіантів найбільше клопотів буде з дровами, адже за їх наявністю в оселі потрібно постійно слідкувати. Водночас вони виходять найбільш доступним видом опалення.
Раніше блог “Допис” писав про теперішні ціни на електричні станції. Вони згодяться під час відключень світла.