Купити дрова на зиму можна вже зараз. Українці починають готуватись до важкого опалювального сезону. Розповідаємо, яка ціна за 1 кубічний метр на сайті “ДроваЄ”.

Минулої осені в Україні запустили сайт “ДроваЄ”. Це інтернет-магазин, де можна купити дрова із доставкою та різних видів. Причому зроблено все для зручності людей: обираєш локацію і відразу система показує найближчі лісгоспи, які реалізовують деревину. Все, що потрібно покупцю, це вказати адресу, вибрати вид деревини та об’єм.

Для початку зазначимо, який тип деревини найкраще підходить для опалення.

  • Дуб, бук, граб та інша деревина твердої породи – перша категорія. Так би мовити, “класика”. Вони мають найкраще теплоутворення та є універсальними (підходять для всіх типів печей та камінів).
  • Сосна, ялина та вільха – друга категорія. Вони дуже швидко розпалюються, але мають трохи нижчу теплотворність. Також вони мають менший час горіння, якщо порівнювати з твердими породами деревини.
  • Тополя, осика, верба та решта – третя категорія. Здебільшого ці дерева підходять для опалення невеликого житла та не надто довгий період часу. Стосовно тополі, то для камінів не дуже підходить, адже виділяє багато диму.
Є можливість відразу купити колоті дрова

Купити дрова – яка ціна 2023

Тепер розповімо, яка ціна на дрова. Дані черпатимемо із вищезазначеного інтернет-магазину. Локація – Київ та Київська область. Ціни виходять такі:

  • дрова першої категорії – від 1130 гривень за 1 кубічний метр (тут і далі – дрова не колоті);
  • другої категорії – від 830 грн за м³;
  • третьої категорії – від 716 грн за м³.

Відразу зазначимо, що ціна на дрова різниться в залежності від лісництва. Наприклад, соснові дрова в одному лісництві можуть вартувати 840 гривень, а в іншому – понад одну тисячу.

Можна відразу купити колоті дрова. Але ціна на них буде вищою. До прикладу, дрова першої категорії вартуватимуть в межах 2400-2600 гривень за 1 м³.

Також у блозі ми повідомляли, які тепер ціни на зарядні станції.

Цікавим буде, коли Україна переходить на зимовий час 2023.