Скільки тепер коштує купити дрова: яка ціна 1 м куб у 2023 році

Скільки тепер коштує купити дрова: яка ціна 1 м куб у 2023 році

Купити дрова на зиму можна вже зараз. Українці починають готуватись до важкого опалювального сезону. Розповідаємо, яка ціна за 1 кубічний метр на сайті “ДроваЄ”.

Минулої осені в Україні запустили сайт “ДроваЄ”. Це інтернет-магазин, де можна купити дрова із доставкою та різних видів. Причому зроблено все для зручності людей: обираєш локацію і відразу система показує найближчі лісгоспи, які реалізовують деревину. Все, що потрібно покупцю, це вказати адресу, вибрати вид деревини та об’єм.

Advertisements

Для початку зазначимо, який тип деревини найкраще підходить для опалення.

  • Дуб, бук, граб та інша деревина твердої породи – перша категорія. Так би мовити, “класика”. Вони мають найкраще теплоутворення та є універсальними (підходять для всіх типів печей та камінів).
  • Сосна, ялина та вільха – друга категорія. Вони дуже швидко розпалюються, але мають трохи нижчу теплотворність. Також вони мають менший час горіння, якщо порівнювати з твердими породами деревини.
  • Тополя, осика, верба та решта – третя категорія. Здебільшого ці дерева підходять для опалення невеликого житла та не надто довгий період часу. Стосовно тополі, то для камінів не дуже підходить, адже виділяє багато диму.
Є можливість відразу купити колоті дрова

Купити дрова – яка ціна 2023

Тепер розповімо, яка ціна на дрова. Дані черпатимемо із вищезазначеного інтернет-магазину. Локація – Київ та Київська область. Ціни виходять такі:

  • дрова першої категорії – від 1130 гривень за 1 кубічний метр (тут і далі – дрова не колоті);
  • другої категорії – від 830 грн за м³;
  • третьої категорії – від 716 грн за м³.
Advertisements

Відразу зазначимо, що ціна на дрова різниться в залежності від лісництва. Наприклад, соснові дрова в одному лісництві можуть вартувати 840 гривень, а в іншому – понад одну тисячу.

Можна відразу купити колоті дрова. Але ціна на них буде вищою. До прикладу, дрова першої категорії вартуватимуть в межах 2400-2600 гривень за 1 м³.

Також у блозі ми повідомляли, які тепер ціни на зарядні станції.

Цікавим буде, коли Україна переходить на зимовий час 2023.

Advertisements