Дорожній знак трикутник з крапкою – водії доволі часто шукають, що він означає. У Google ще вписують варіант [дорожній знак крапка].

Всім водія дуже важливо знати дорожні знаки та розмітку. Наприклад, що означає жовта коробчаста розмітка та як діяти згідно з правилами дорожнього руху. До речі, таку розмітку можна помітити в Києві або інших українських містах-мільйонниках.

Але на цей раз ми розповімо про знак, який, згідно зі статистикою Google Trends, українці шукають найчастіше – дорожній знак крапка.

Що означає дорожній знак трикутник з крапкою

Дорожній знак трикутник з крапкою означає ділянку дороги з концентрацією дорожньо-транспортних пригод. Порядковий номер знаку – 1.41 і він є попереджувальним. Встановлюється у межах міста за 50-100 метрів до небезпечної ділянки автодороги, а поза населеними пунктами – за 150-300 метрів.

Дорожній знак трикутник з крапкою – дорожній знак крапка
Що означає дорожній знак крапка

У знака 1.41 є умовний “брат”. Це знак 1.39 зі знаком оклику, який позначає аварійно-небезпечну ділянку дороги.

Відзначимо, що знак, який в народі називають “крапка”, з’явився понад 10 років тому. Але реально на дорогах його почали встановлювати з осені 2021 року, коли ввели оновлені правила дорожнього руху. Додамо, що з обома згаданими знаками встановлюються допоміжні таблички, які безпосередньо вказують на вид можливої небезпеки.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року в Україні введено правило, згідно з яким денні ходові вогні на транспортному засобі потрібно вмикати цілодобово упродовж всього року. Якщо їх немає, то потрібно вмикати ближнє світло фар. Раніше правило діяло у період з 1 жовтня до 1 травня, коли світловий час доби є коротким.

Цікаво буде також прочитати про те, скільки коштує найдешевший кросовер в Україні у 2024 році.