Грузинський соус ткемалі вважається одним із найбільш апетитних у світі. Даний соус із легкою кислинкою, приготований за класичним рецептом, з підбором спецій та приємним ароматом прянощів, чудово пасує до страв із м’яса.
У даній статті ми розповідаємо, як приготувати соус ткемалі з аличі в домашніх умовах.
Необхідні інгредієнти:
- 1 кг аличі,
- 1 головка часнику,
- стручок гострого перцю (його кількість залежить від того, якої гостроти ви хочете надати соусу),
- 20 г кінзи,
- 20 г м’яти свіжої або 1 ч.л. сушеної,
- 20 г свіжого кропу,
- 20 г петрушки,
- півложки меленого коріандру,
- півложки хмелі-сунелі,
- сіль, цукор.
Рецепт приготування:
1. Найперше ретельно промийте аличу, залийте її холодною водою і доведіть до кипіння. Коли все закипить, зменшіть вогонь і варіть ще близько 15-20 хв. Кісточки видаляти не обов’язково, тому що ми будемо перетирати аличу до стану пюре після відварювання.
2. Подрібніть аличу, протерши її через сито. Перед цим злийте відвар в іншу посудину.
3. Подрібніть часник (можна пропустити через часничницю), зелень та тут кількість перцю, яку вибрали. Звичайно ж, перед цим зелень помийте. Є люди, яким не дуже подобається аромат кінзи, для них варто зменшити її кількість у соусі ткемалі.
4. Вилийте протертий соус у сотейник або глибоку каструлю, доведіть до кипіння і тушкуйте близько 10 хв. Далі додайте сіль, цукор та спеції. Ще близько 5 хв тушкуйте. Пам’ятайте, соус повинен бути не дуже густим. Якщо ж так вийшло, тоді додайте невелику кількість відвару, який залишився.
5. На фінішній прямій “відрегулюйте” смак. Якщо соус ткемалі вийшов занадто кислим, додайте трохи цукру. Після “відрегулювання” протушкуйте ще 5-7 хв.
6. Розлийте його у банки і пастеризуйте. Соус гарно смакує до шашлику та інших жирних м’ясних страв.
Більше різноманітних рецептів читайте у розділі “Кулінарія”.
Рекомендуємо до читання:
- традиційний рецепт салату “Цезар із куркою”.