Які дрова найкращі для опалення, а від яких варто відмовитись

Які дрова найкращі для опалення, а від яких варто відмовитись

Дрова для опалення варто обирати ретельно, адже не всі вони годяться для цього. Деякі з них можуть додати клопоту з димарем, а є й такі, які можуть бути шкідливими для здоров’я. Особливо варто ретельно обирати тим, у кого відкриті каміни.

В одній з попередніх публікацій ми вже писали, що, у порівнянні з газом та електроенергією, економічно вигідно використовувати саме дрова. Вони мають високу тепловіддачу та можуть стати таким собі “рятівним кругом” у період відключення електроенергії. Звісно, є й мінуси, головний з яких є додаткова робота. Адже їх потрібно закупити, призвести, порізати, поколоти та постійно заносити до хати.

Та все ж, якщо обрано саме цей метод опалення, рекомендуємо з усією серйозністю поставитись до їх вибору. Це дасть змогу зекономити гроші та не поставити під удар здоров’я.

Найкращі дрова для опалення

Кожна деревина має різні опалювальні властивості. Деякі мають велику тепловіддачу, інші швидко розпалюються, треті дуже швидко згорають і т.д. Тому заведено поділяти дрова на види.

Найкращі дрова для опалення належать до першої категорії. Це здебільшого тверді сорти деревини – дуб, граб, бук, акація та інші. Головна їх перевага – це відносно довгий термін горіння та значна тепловіддача. На сайті “ДроваЄ” розміщений приблизний підрахунок, що:

  • 1 кубометр дубових дров вологістю 12% може замінити близько 334 кубометри газу,
  • такий самий об’єм букових дров – 340 кубометрів газу,
  • грабових – 362 кубометри.
Найкращі дрова для опалення – дуб
Дуб вважається однією з найкращих порід дерев для опалення (джерело: “ДроваЄ”)

Саме названі вище три види деревини є найкращими для опалення. Раніше “Допис” публікував ціни, за скільки можна купити дрова. Якраз дуб, бук та граб є найдорожчими.

Також цінними для опалення є дрова категорій 2 та 3. До другої належать хвойні породи та вільха, до третьої тополя, осика, верба та інші умовно “м’які” породи. Відрізняються від 1 категорії тим, що менший період часу горять та дають нижчу тепловіддачу.

Яку деревину варто використовувати лише в окремих випадках

Вище ми згадували, що сосна та смерека належать до другої категорії. Вони так само мають непогану тепловіддачу, але є один нюанс, про який ми розповімо далі.

Перевага хвойних порід очевидна – ця деревина дуже швидко розгорається, тому нею зручно розпалювати багаття. Плюс до всього вона має неймовірний запах. Але неабиякого клопоту може принести смола, яка міститься в сосні та смереці. Під час згорання є високий ризик того, що вона буде накопичуватись у димоході, так би мовити, “заліпить” його. Відповідно, димохід доведеться чистити частіше. Найкращим рішенням є комбіноване використання дров: розпалювати хвойними породами, а далі підживлювати багаття твердими породами.

З обережністю потрібно використовувати для опалення сосну та смереку у відкритих камінах. Адже при їх згоранні дуже часто розлітаються іскринки. Не варто ставити легкозаймисті речі на камін чи біля нього, щоб, не дай Боже, не виникло пожежі.

Від яких дров краще відмовитись під час опалення

Точно не варто обігрівати оселю обрізками від ДСП. Адже при склеюванні плити було використано різні добавки, пари яких при спалюванні вивільняються у повітря. Вдихання цих шкідливих речовин несе загрозу для здоров’я.

І загалом, будь-яку оброблену деревину не варто купляти, навіть якщо вона доволі дешева. Інколи ділки можуть продавати неліквід, який утворився при виготовленні меблів. Перед цим зазвичай таке дерево покривають клеєм, лаками, морилками та іншими шкідливими речовинами.

Насамкінець зазначимо, що купити дрова для опалення можна як на спеціальному сайті “ДроваЄ” (видання раніше публікувало детальну інструкцію, як це зробити), так і на порталі OLX.

Advertisements