Поради як зекономити на ремонті будуть завжди актуальні. Адже ремонт – це дорого, особливо в наш час.

Не так давно блог “Допис” розповідав про те, як дешево самому вирівняти стіни. Наразі це одна з найпопулярніших статей у блозі, що означає неабияку зацікавленість темою. Тому ми вирішили її розвинути й наразі розповімо, як зекономити на ремонті.

Відразу наголошуємо, мова у публікації піде про економію на етапі оздоблення та облаштування оселі. Адже саме в цей момент можна зекономити й, при цьому, надалі не сильно шкодувати про це.

Як зекономити на ремонті квартири чи будинку

Порада 1 – під час електромонтажних робіт. Провести електропроводку – доволі дорого. Всі ці кабелі, вимикачі, розетки, світильники та безліч інших витратних матеріалів відчутно вдарять по гаманцю. Тут до справи варто підходити виважено. Наприклад, наперед продумати кількість розеток. Пам’ятайте, чим більше розеток у різних місцях ви наставите, тим дорожче вас обійдеться ремонт. Адже кожна така “розводка” – це додаткові витрати. Краще наперед прорахувати кількість розеток: можна зробити більше на кухні та у ванній, де зазвичай вмикається більше приладів, і менше – у спальній, вітальні та коридорі.

Порада 2 – під час укладання підлоги. Зараз модно укладати ламінат чи поздовжню плитку ялинкою або іншими фігурами. Але це призводить до зростання витрат на оплату роботи майстрів та збільшенні об’ємів відходів та обрізок. Тому рекомендація для економії проста – стеліть підлогу по-простому.

Порада 3 – стеля. Гіпсокартонові конструкції, особливо різнорівневі чи з безліччю вигинів – це довго та затратно. Набагато простіше, швидше та дешевше – це облаштувати натяжну стелю. Особливо актуальною у 2024 році дизайнери називають натяжну стелю з матовою поверхнею. Тому варто придивитись до саме цього рішення, якщо потрібно зекономити при ремонті.

Порада 4 – кухня та кухонні меблі. Чималу суму можна зекономити, якщо замовляти кухню з меншою кількістю шухляд. Так, це буде не так зручно в побуті, але якщо кожна копійка на рахунку, то варто про це задуматись. Компромісним варіантом може стати той момент, коли господарі купують тільки нижню частину кухні. Таке може бути, коли висота кімнати занадто мала, щоб розмістити повноцінну кухню зі збереженням комфортної відстані між поверхнями.

Кухня без верхніх шухляд
Ось так виглядає кухня без верхніх шухляд. Встановлюють її не тільки заради економії, а і якщо верхню частину не дозволяє встановити вікно чи низька стеля кімнати

Ну і на завершення, як зекономити на ремонті – порада 5. Це якраз не економити у ванній кімнаті. Якість труб є дуже важливою. Пам’ятайте, що варто один раз купити належну сантехніку та змішувачі, ніж потім, коли стануться прориви й потьоки, псувати весь ремонт, зривати плитку і т.д. Ванна кімната – це місце, де людина буває щодня і постійно нею користується. Плюс це місце підвищеної вологості. Тому, як це б парадоксально не звучало, щоб зекономити в майбутньому варто не економити на етапі ремонту.

Раніше блог публікував велику статтю про те, які дрова найкраще підходять для опалення.