Суші-бари – заклади, які користуються популярністю і в мегаполісах, і в невеликих містах. У них завжди вистачає клієнтів, а багато кафе займаються ще й доставкою готової їжі. Тому такий бізнес дуже популярний – власну справу легко запустити і вона швидко окупається. Єдиний мінус – велика конкуренція, але при грамотному підході суші-бар буде успішно працювати і процвітати. Читайте про те, як відкрити суші-бар, що для цього потрібно, а також про нюанси його роботи.

Суші-бар – кафе, яке спеціалізується на японській кухні. У ньому панує особлива атмосфера за рахунок оформлення інтер’єру і одягу співробітників в національному стилі, створюється східний колорит.

Суші-бари почали активно відкриватися ще 20 років тому. І хоча за останні роки ринок громадського харчування суттєво змінився, заклади японської кухні популярні досі. Сьогодні на зміну одиничним кафе і ресторанах все частіше приходять великі мережі. Детально розглянемо, як відкрити суші-бар і що для цього буде потрібно.

Суші-бар як ідея для бізнесу

Хоча мода на екзотику швидко проходить, суші-бари не втрачають своєї популярності. Такий заклад привабливий у якості стартапу завдяки невеликим вкладенням в устаткування і швидкій самоокупності.

Велика частина страв японської кухні – холодні закуски. Це прості в приготуванні рецепти. Однак, в них часто містяться екзотичні інгредієнти, тому приготувати вдома вийде не кожну страву. Набір для приготування ролів продається в багатьох великих супермаркетах. Але люди готові платити за екзотичні делікатеси і особливу атмосферу, а не шукати складові по магазинах і займатися цим удома.

Щоб відкрити суші-бар з нуля, потрібен чіткий план дій і стартовий капітал. На початковому етапі доведеться закупити:

  • рисоварки і суші-кейси;
  • посуд та кухонний інвентар;
  • обов’язково потрібна машинка для приготування суші;
  • холодильники та морозильні камери;
  • варильне обладнання, якщо в меню плануються різноманітні страви.

Читайте також: Що таке NFT та як це працює


Етапи побудови бізнесу

Якщо ви вирішили почати бізнес у сфері громадського харчування, доведеться вивчити особливості його ведення. Робота передбачає кілька етапів:

  • дослідити попит в тому районі, де ви хочете відкриватися;
  • проаналізувати конкурентів;
  • знайти відповідне приміщення для суші-бару;
  • розробити концепцію і скласти бізнес-план.

Для відкриття суші-бару з нуля в бізнес-плані прораховують кошторис по оформленню документів, ремонту та оформлення приміщення, закупівлю необхідного обладнання і продуктів, реклами та просування. Порахуйте суму очікуваних витрат і прибутку, щоб зрозуміти, як скоро окупиться проєкт.

Подальші витрати будуть включати оренду, комунальні послуги, зарплату співробітникам.

Вимоги до приміщення

Одним з перших питань, що стосуються того, як відкрити свій суші-бар, – які для таких закладів пред’являються вимоги.

Для відкриття точки можна зупинитися на невеликому приміщенні. Суші-бар на п’ятдесят місць може розміститися на площі від 150 м.кв. Для маленького закладу досить 30-50 м.кв. Якщо брати площу в 100-150 м.кв., яка вважається оптимальною, на ній вільно розміщуються 30-50 посадкових місць. Це дає можливість приймати за день від шістдесяти чоловік.

Що стосується вибору місця, таке кафе рекомендується відкривати в місцях з великою прохідністю. Відмінний варіант – торговий центр. Добре, якщо поруч розташовані офіси, – суші часто вибирають для бізнес-ланчу.

Основні критерії вибору місця розташування приміщення:

  • прохідність;
  • транспортні розв’язки неподалік;
  • близькість офісів, торгових центрів;
  • сусідні кафе і ресторани, їх спеціалізація.

До суші-барах пред’являються певні вимоги з боку СЕС і пожежної служби. Детально про це можна прочитати в нормативних документах, в яких прописані правила надання послуг громадського харчування, санітарно-епідеміологічні норми, пожежної безпеки і т.д.

Необхідне обладнання

Для приготування суші та ролів найчастіше використовують рис, овочі і фрукти, морепродукти. Інгредієнти зберігають і обробляють з дотриманням особливої ​​технології, щоб на виході отримати свіжу і смачну страву. Ще одне завдання, що стоїть перед кухарем, – правильно зберегти готову продукцію.

Розберемо докладніше, як відкрити суші-бар зі стравами на виніс, і яке обладнання вам знадобиться. Основне оснащення:

  • машинка для приготування суші;
  • посуд і всілякий інвентар;
  • термос для зберігання готового рису;
  • фритюрниця – для приготування ролів в клярі;
  • спеціальний гриль – для обсмажування овочів і морепродуктів;
  • варильне обладнання – для приготування різних страв;
  • обладнання для підтримки приготованих страв теплими тривалий час;
  • професійна рисоварка – потрібна для приготування розсипчастого рису;
  • вітрина і суші-кейс – для демонстрації та зберігання свіжості готової продукції;
  • холодильник, холодильний стіл, морозильні камери – для короткочасного і тривалого зберігання інгредієнтів.

Також на кухні необхідні блендер, кухонні ваги, слайсер для нарізки сирів і риби, овочерізка.

Для організації робочого місця будуть потрібні столи, стелажі, підвісні полиці і мийні ванни. Останніх має бути кілька: для заморожених продуктів, для миття овочів і фруктів, для посуду і т.д.

Для приготування страв японської кухні потрібні ножі різних видів: для різання риби на тонкі пластини, для відділення рибного філе, для приготування локшини. Також необхідні килимки для прокатки риби, обробні дошки, лопатки для рису.

Для подачі страв в суші-барах купують тарілки, супові миски, чаші, соусниці, палички, глечики для саке та інше. Віддавайте перевагу якісній посуді з екологічно чистих матеріалів – кераміки, фарфору, бамбука. Гарний посуд створює особливий колорит, клієнти обов’язково оцінять незвичайний дизайн.

Як відкрити суші-бар – способи

Щоб зрозуміти, як відкрити суші-бар, на початку визначте, в якому форматі вам буде комфортно працювати. Це може бути ресторан з послугою на винос, магазин з доставкою, фуд-корт. Для організації суші-бару і розробки бізнес-плану зверніть увагу, що перспективний варіант – суші як фаст-фуд зі швидким обслуговуванням.

Існують різні способи запуску справи:

  • самостійно на особисті кошти або із залученням інвесторів;
  • по франшизі, приєднавшись до працюючої мережі ресторанів;
  • покупка готового суші-бару.

Розглянемо особливості кожного із способів.

Самостійно

Відкриваючи бізнес своїми силами, ви самі вибираєте формат закладу – магазин, ресторан, доставка готової продукції. Ви самостійно шукаєте підходяще приміщення, займаєтеся оформленням документів, підбираєте персонал, оформляєте інтер’єр, проводите кампанію по залученню клієнтів.

Для успішного розвитку суші-бару потрібен грамотний бізнес-план плюс стартовий капітал для закупівлі обладнання та продуктів. Добре спочатку отримати досвід роботи в даній сфері, щоб розуміти технологію виробництва.

По франшизі

Франшиза – можливість відкрити суші-точку, приєднавшись до мережі барів чи ресторанів, які давно працюють на ринку за власною системою. У них вже є відоме ім’я і лояльна аудиторія. Великі мережі зазвичай зацікавлені в розширенні бізнесу, відкриття закладів у маленьких містах з навчанням персоналу. Якщо ви вибираєте бізнес по франшизі, у вас буде підтримка фахівців і гарантії розвитку.

При покупці франшизи не можна відкрити ресторан де завгодно. Для пошуку відповідного приміщення аналізується щільність населення в певному районі, прохідність, наявність конкурентів.

Франчайзинг передбачає, що ви стаєте частиною відомої марки, тому немає необхідності в рекламі і пошуку клієнтів – продукт вже знайомий покупцям. Підприємцю надається професійне навчання, знайомство з особливостями роботи. Він отримує підтримку досвідчених фахівців на старті.

Серед недоліків роботи по франшизі – висока вартість стартових вкладень. Також необхідно дотримуватися корпоративного стилю і платити щомісячні внески.

Готовий суші-бар

Проєкт, як відкрити суші-бар з можливістю взяти страви на виніс – бізнес-ідея, яка не вимагає великих вкладень, тому інтерес до неї постійно зростає. Багато хто замислюється про покупку готового закладу. Таке придбання дає переваги: ​​готове приміщення з ремонтом, меблями, необхідним обладнанням, набраними персоналом, усталеними зв’язками з постачальниками.