Цінні монети України беруть свій початок з 1991 року. Саме тоді, на зорі незалежності, держава почала карбувати перші копійки. Оті зразки вважаються найбільш рідкісними та цінними.

Спочатку монети для України карбували в Італії, оскільки Україна не мала таких виробничих потужностей. Але в 1993 році у Луганську було відкрито монетний завод і все виробництво було перенесено в нашу країну.

На гривню країна повноцінно перейшла в 1996 році. Для нумізматів копійки тих років є справжнім “золотом”. Крім традиційних номіналів, періодично чеканили й експериментальні монети. Наприклад, монету номіналом у 15 копійок, яку зараз вже можна побачити тільки в колекціонерів.

Advertisements

Які монети вважають цінними

Якщо сказати простими словами, то цінні монети України є не таким, як всі. Це і зрозуміло, чим таких екземплярів менше, тим вища їх ціна.

Монети вважаються унікальними, якщо їх випустили у лімітованій кількості, вони мають заводський брак, відрізняються від інших металом або вагою.

На вартість монети впливає її стан, а також зображення на аверсі, реверсі та гурті (боковій частині монети).

Де можна продати цінні монети України

Найлегше, це виставити на інтернет-аукціон або напряму звернутись до колекціонерів. Щодо останнього варіанту, то тут варто розуміти, що кожен нумізмат пропонуватиме свої ціни.

На крайній випадок можна опублікувати оголошення на звичайних сайтах, типу OLX. Але  перед цим вам самим доведеться вивчити таблицю цінних монет України і визначити приблизну вартість копійки.

Advertisements

Таблиця цінних монет України 2024

Визначити приблизну вартість монети можна за спеціальною таблицею або каталогом. Якщо ви є щасливим власником цінної монети, це ще не означає, що ви її обов’язково продасте за ціною, вказаною в каталозі. На вартість, як уже було зазначено вище, впливає стан монети та ще багато факторів.

Втім, скільки коштує монета приблизно можна визначити.

Цінні монети України – таблиця каталог 2022
Цінні монети України – таблиця-каталог 2023 (автор – “Монетки-ягідки”)

Звичайно, це далеко не весь список цінних копійок, у таблиці подані тільки рідкісні обігові монети України.

До того ж таких таблиць є кілька. Ми подали тільки одну.

Advertisements

Ось інша. Її автор портал “Монетки-ягідки”. Тут подані цінні монети 1992 року. Нумізмати відзначають, що саме копійки цього року є найбільш коштовними. Наприклад, 2 копійки 1992 року можна реалізувати за ціною до 30 тисяч гривень. Або ж 10 копійок 1992 року, вартість яких коливається в межах 10-14 тисяч гривень.

Цінні монети України 1992 року
Таблиця цінні монети України 1992 року (автор – “Монетки-ягідки”)

Реальні приклади, за скільки продавали цінні монети

Якщо переглянути кілька відомих аукціонів, то можна звернути увагу на такі суми:

  • 1 копійка 1992 року (1.35 АА) була реалізована за 17 тисяч гривень,
  • 10 копійок 1992 року продали за 10 тисяч,
  • за монету у 25 копійок 1992 року спочатку просили 3 тисячі гривень, але ставки дійшли до 7 тисяч.

Увага! Блог “Допис” не купує і не продає монети. Стаття опублікована виключно з інформаційною метою.

Раніше блог “Допис” публікував інформацію про те, якою є мінімальна зарплата у 2024 році.