Як квасити капусту на зиму в загальному знають усі, але є деякі нюанси з пропорціями інгредієнтів. Це важливо, щоб капуста була хрусткою.

Є кілька страв, які дуже полюбляють українці. Зазвичай такі наїдки дуже давні, а їх рецепт передається з покоління в покоління. Рецепт квашеної капусти на зиму – один з них. Старші люди можуть згадати, як коли діставали капусту з бочки, додавали трішки соняшникової олії, нарізали свіжої цибулі та смакували з хлібом і печеною картоплею. Згадали той дивовижний смак? Також з неї варили капусняк, квасолю з капустою та багато інших страв.

Традиційно на зиму заквашували велику діжку капусти, щоб вистачило на весь холодний сезон. Зараз здебільшого це роблять у банки, адже так зручніше. Тому перед собою ми поставили завдання: розповісти рецепт, як правильно квасити капусту на зиму в банки, але за старовинною технологією, як це колись робили наші предки.

Капусту зараз продають цілий рік, тому заквашування можна робити по 2-3 банки з періодичністю раз на 1-2 місяці. Тобто, виходити з того, як часто ви її споживаєте.

Інгредієнти на дві 3-літрові банки:

  • капуста – 4-5 шт. середнього або більшого розміру,
  • морква – 3-4 шт. великого розміру або ж 5-6 менших,
  • сіль – 100-150 грамів,
  • лавровий лист – 10 штук (по п’ять на банку),
  • чорний перець горошком – 20 шт. (по десять на банку).

Любителі гостренького можуть вкинути по стручку гострого перцю.

Рецепт, як квасити капустку на зиму в банки

  1. З капусти видаліть верхні листочки, якщо вони мають чорні плями.
  2. Приготуйте велику миску, в якій буде зручно шаткувати капустку. Або, як варіант, можна постелити чисте простирадло на стіл і на ньому шаткувати.
  3. Нашаткуйте капусту.
  4. Натріть моркву на великій тертці.
  5. Тепер у цій самій мисці посоліть капусту та гарно перемішайте з морквою. Трохи зімніть.
  6. Почніть викладати капусту в банки й дуже гарно її пресуйте кулачком. Викладайте шар за шаром, а також не забувайте ставити лавровий лист та горошини перцю. Висипте з миски всю сіль у банки.
  7. Коли обидві банки наповнені, їх потрібно відправити у темне місце, можливо комору, кваситись.

Фактично, вже через тиждень-два нею можна ласувати. Але найсмачнішою вона буде тоді, коли сіль повністю розчиниться, а сама капуста настоїться в ропі.

До речі, також “Допис” публікував рецепт, як квасити помідори на зиму.