Квашена капуста не тільки смачна, але й корисна страва. Еталонним вважається рецепт, за яким капуста виходить хрусткою та соковитою.

Продукт є дуже популярним в Україні. Адже капусту подають з картоплею, м’ясом, макаронними виробами. З квашеної капусти готують пісні страви. Звісно, рецептів є безліч: нашаткованої капусти, рубленої, різаної… За три дні настоювання, тиждень, місяць… Словом, безліч варіацій. Але в нашій публікації ми подамо більш традиційний рецепт. Звісно, він не буде тим класичним, як готували наші дідусі й бабусі – топтали у великих бочках і настоювали тривалий час. Ми подамо умовно класичний рецепт квашеної капусти.

І для цього нам знадобиться:

  • капуста білокачанна – 2 головки середнього розміру,
  • морква – 1 шт.,
  • лавровий лист – 2-3 листочки,
  • сіль – 45 грамів (це жменька солі),
  • чорний перець-горошок – 3-4 шт.

Важливо! Якщо ви хочете готувати більший об’єм капусти, то просто збільшіть пропорційно кількість інгредієнтів.

Квашена капуста на зиму – рецепт

  • Якщо на капусті є надгнилі чи сильно пошкоджені листочки, то почистіть їх. Далі її дрібно нашаткуйте. В ідеалі було б добре скористатись спеціальним інструментом для шаткування, але якщо ви його не маєте, то можна і на звичайній кухонній шатківниці.
  • Далі почистьте моркву і натріть на тертці.
  • Коли ці два овочі підготовлені, то перемішайте їх (це зручно робити на столі). Далі викладіть у ємність, в якій відбуватиметься процес ферментації, додайте сіль, лавровий лист та перець-горошок. Все це вимішайте і починайте трамбувати.
  • Зверху поставте дощечку з вантажем (можна трилітрову банку з водою). Хай настоюється 7 діб.
  • Капуста повинна пустити сік (його називають ропа) – це обов’язкова умова тривалого зберігання.

P. S. Якщо ви любите гостреньке, то можна під час закваски додати стручок гіркої паприки.

Тепер про корисну пораду, про яку ми згадували в заголовку. Щоб квашена капуста була хрумкою, її не варто сильно віджимати в процесі перемішування з морквою та коли утрамбовуєте. Так вона краще збереже свою структуру.

Користь квашеної капусти

Квашена капуста – це надзвичайно корисний продукт, багатий вітамінами, мінералами та пробіотиками. Її споживання сприяє покращенню травлення, підвищенню імунітету, зниженню рівня холестерину та запобіганню застудам.

Розгляньмо деякі аспекти щодо користі квашеної капусти:

  • У ферментованій капусті міститься значна кількість вітамінів A, B і C, а також такі корисні речовини, як пектин, кальцій, калій, магній та цинк.
  • Квашена капуста позитивно впливає на мікрофлору кишківника та покращує процеси травлення. У цій капусті присутні пробіотики, які сприяють здоровому функціонуванню шлунково-кишкового тракту.
  • Завдяки високому вмісту аскорбінової кислоти, квашена капуста сприяє зміцненню імунітету і підвищенню стійкості організму до стресу взимку.
  • Важливо відзначити, що ферментована капуста є дієтичним продуктом, оскільки містить невелику кількість калорій у розрахунку на 100 грамів продукту.

Кому не рекомендують вживати ферментовану капусту

Звісно, є і застереження. Квашену капусту не рекомендують споживати людям з виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки, а також тим, хто страждає на жовчнокам’яну хворобу, оскільки це може погіршити їхні симптоми. Також, важливо враховувати, що ферментована капуста може містити значну кількість солі, що не рекомендується для людей з підвищеним артеріальним тиском або нирковими проблемами.

Раніше блог публікував цікавий рецепт маринованого винограду як оливки на зиму.