Вийшла нова Windows 11: як встановити (оновити) безкоштовно

Вийшла нова Windows 11: як встановити (оновити) безкоштовно

Пізно увечері 4 жовтня відбувся офіційний запуск Windows 11. Microsoft приступила до поступового поширення ОС наступного покоління на день раніше наміченого терміну. З 5 жовтня нова ОС встановлена ​​на нових ПК, а власники більш нових ПК з Windows 10 можуть безкоштовно оновити систему до 11-ї версії.

Підтримку Windows 11 на всіх сумісних пристроях планують забезпечити до середини 2022 року, пише ITC.

Microsoft представила Windows 11 на презентації 24 червня і через чотири дні випустила першу бету для розробників. Перша публічна бета-версія Windows 11 вийшла 30 липня і з тих пір багато хто вже перейшли на нову Windows. У фінальній версії Windows 11 відсутня одна з головних нововведень, заявлених на презентації – підтримка додатків Android. Запуск функції очікується в 2022 році. Серед інших особливостей Windows 11 – новий дизайн з переробленим меню Пуск, нові можливості багатозадачності (функції Snap Layouts, Snap Groups і Desktops), підвищену швидкодію і оптимізації (нова ОС витрачає в середньому на 32% менше оперативної пам’яті і 37% процесорного часу в порівнянні з Windows 10), Microsoft Teams на панелі завдань, окрема панель віджетів, а також нові можливості для геймерів – підтримка DirectX12 Ultimate, DirectStorage і Auto HDR.

Мінімальні системні вимоги Windows 11

Системні вимоги Windows 11 помітно підвищилися в порівнянні з Windows 10 – обов’язкова наявність модуля TPM 2.0 і раніше Microsoft застерегла користувачів від обходу мінімальних вимог ОС. Крім того, Microsoft заявляє офіційну підтримку CPU Intel 8-го покоління (Coffee Lake) і Ryzen 2000 (Zen +), і новіше. Як виняток розробники додали в список Intel Core X, Intel Xeon W і Intel Core i7-7820HQ, який встановлений в моноблоці Surface Studio 2. Серед інших мінімальних вимог – 4 ГБ оперативної пам’яті, 64 ГБ вільного місця на диску, відеоадаптер з DirectX 12 і WDDM 2.0, а також підтримку UEFI і Secure Boot.

Як перейти на Windows 11

Найшвидший і простий спосіб – купити новий ПК з попередньо встановленою Windows 11. Але зовсім не обов’язково купувати новий ПК, щоб перейти на Windows 11.

В кінці минулого місяця Microsoft перевипустити фірмову утиліту PC Health Check для перевірки сумісності існуючий конфігурацій комп’ютерів з Windows 11 – користувачі сумісних ПК з Windows 10 можуть безкоштовно оновитися до Windows 11. Апдейт можна буде отримати автоматично через служби Windows Update, але в цьому випадку доведеться почекати – процес буде проходити поетапно. У Microsoft планують завершити оновлення всього парку сумісних пристроїв Windows 10 до середини 2022 року.

Windows 11: як оновитися безкоштовно

Але чекати своєї черги зовсім не обов’язково –встановити Windows 11 можна вручну, використовуючи ISO-файл або фірмову утиліту, доступні для завантаження на офіційному сайті компанії.

Microsoft раніше оголосила, що не стане перешкоджати користувачам, які захочуть вручну встановити Windows 11 на непідтримувані ПК (ті, що не відповідають мінімальним вимогам) – вони зможуть зробити це вручну через ISO-образ на свій страх і ризик. Але в такому разі компанія не зможе гарантувати повну сумісність драйверів і загальну високу надійність системи. Крім того, раніше повідомлялося, що ПК з непідтримуваними процесорами не зможуть отримувати оновлення Windows 11.

Advertisements