Новорічна ялинка 2024: яка тепер ціна, щоб купити

Новорічна ялинка 2024: яка тепер ціна, щоб купити

Ялинка – неодмінний атрибут зимових свят. Попереду свято Миколая, Різдво Христове та Новий рік 2024. Саме з цими святами асоціюється зелене деревце. Ми вирішили розповісти, за скільки зараз можна купити ялинку.

Ялинку купити варто тільки ту, яка має спеціальний чіп (бирка зі штрихкодом). Він означає, що її вирощено на спеціальній плантації та призначено для продажу. Отже, ви сплатите офіційний податок, який піде в казну держави. Якщо чіпа нема – то це контрабандне деревце, яке зрубали нелегально, чим саме завдали шкоди і природі, і економіці.

Останніми роками багато українців вже придбали штучні ялинки. Головна їх перевага – багаторазове використання. Та все ж, чимало людей бажають купити живу ялинку через її натуральність, неймовірний запах та традицію, яка була впродовж багатьох років.

Як повідомляє державне підприємство “Ліси України”, в кожній області є спеціальні плантації, де впродовж 4-8 років вирощують ялинки саме для новорічно-різдвяних свят. Деревцята від маленьких пагонів кронують, щоб вони були густішими, а хвоя пишною.

Купити ялинку – які тепер ціни 2024

Ялинка новорічна зараз коштує, як і минулого року, – орієнтовно 135 гривень за 1 метр. Це середня ціна по Україні, але вона може відрізнятись в залежності від області.

Ціни на ялинки в різних регіонах:

  • Івано-Франківська область – від 130 гривень;
  • Київська та Житомирська область – від 70 гривень (до продажу в цих областях підготовлено понад 18 тисяч деревцят);
  • Чернівецька, Тернопільська та Хмельницька області – від 120 гривень;
  • Сумська та Чернігівська області – від 81 грн.
  • Вартість у східних областях України – від 140 гривень.

Ялинка в горщику – ціни 2024

Окремо в лісових господарствах можна купити ялинку в горщику. Вона має суттєву перевагу – весною її можна висадити біля будинку і вона буде прикрашати подвір’я. Або ж пересадити в більший горщик і залишити на наступний Новий рік.

Ялинка в горщику купити – яка ціна
Скільки коштує ялинка в горщику (фото: ДП “Ліси України” / Facebook)

Щодо вартості, то ялинка в горщику коштує від 350 гривень. Але за таку ціну продають маленьку. За більше деревце доведеться заплатити від 1000 гривень і вище.

Коли вже знаємо про ціни на новорічні ялинки, варто подумати й про новорічне меню. “Допис” підготував великий збірник новорічних страв, які можна з легкістю приготувати. Окремо ми подаємо салати на Новий рік, адже вони є чи не найпопулярнішими наїдками на святковому столі.

Advertisements