Галушки полтавські – дуже відома в Україні страва. Блог “Допис” у своїй кулінарній рубриці вирішив розповісти рецепт страви, яка стала візитівкою Полтавщини.

Кожен регіон нашої України славиться своїми кулінарними стравами. Коли мова заходить за сирники, то згадують Львів, як тільки подумають за боґрач, то відразу в думці виринає Закарпаття. А коли вже дуже захотілось галушок, то неодмінно вони мають бути полтавські.

Полтавські галушки – страва самобутня й автентична. Вони настільки популярні в регіоні, що тут їм присвятили цілий фестиваль. А ще – пам’ятник. Звісно, щоб скуштувати справжні галушки, то потрібно їхати в Полтаву… Або занотувати наш рецепт, який максимально наближений до оригінального.

Перш ніж почати готувати, назвемо список необхідних інгредієнтів. Галушки по-полтавськи готують із:

  • кефіру – 0,5 літра,
  • 2 яєць,
  • сметани – 2 столових ложок,
  • вершкового масла – 20 грамів,
  • 2 чайних ложок соди,
  • борошна – стосовно об’єму, то варто орієнтуватись на консистенцію тіста, але не менше 3-4 склянок (далі розповімо більш детально),
  • солі,
  • для зажарки згодиться морква, куряче філе, цибуля та трішки олії.

Галушки полтавські – рецепт

  1. Обов’язково просійте борошно, так галушки будуть більш повітряними. Влийте у миску кефір, сметану, додайте соду (гасити не потрібно), вершкове масло, сіль, яйця та замісіть тісто. Воно не має бути рідким, але і не надто “забитим”, тому мукою відрегулюйте консистенцію.
  2. Опісля присипте стіл мукою та сформуйте “ковбаски” завтовшки з великий палець, потім їх поріжте на шматочки довжиною близько 3-4 см.
  3. Галушки кидайте тільки у кип’ячену воду, так вони не злипнуться. Готувати їх багато не потрібно – орієнтовно 3-4 хвилини (краще все-таки перевірити на смак, якщо сумніваєтесь у їх готовності). Опісля злийте на друшляк.
  4. Готуємо зажарку. Поріжте куряче філе на маленькі шматочки, обсмажте на олії.
  5. Окремо натріть на тертці одну моркву та нашаткуйте цибулину, так само обсмажте.
  6. Галушки полтавські готові. Фінальний етап – змішуємо все разом у мисці: всипаємо галушки, далі обсмажену курку, опісля моркву та цибулю. Все гарно перемішуємо і подаємо гарячим.

Пам’ятайте, що варіантів зажарки для полтавських галушок є безліч. Ми подали один із найпопулярніших.

Нагадаємо, раніше у кулінарній рубриці нашого блогу ми публікували рецепт унікальної української страви під назвою шпундра.