Ще одна компанія побудує супутниковий Інтернет

Ще одна компанія побудує супутниковий Інтернет

Пекінський стартап збирається розпочати облаштування нової супутникової мережі, щоб забезпечити покриття 5G протягом наступних трьох місяців.

Китайські державні ЗМІ повідомляють, що розбудовою мережі займається компанія GalaxySpace. Вона, начебто, планує запустити 1000 супутників на низькій орбіті та в кінцевому підсумку стати конкурентом зі Starlink SpaceX.

За даними ЗМІ, перша партія із шести супутників вже виготовлена, випробувана та доставлена на місце запуску.

Звичайно ж, компанії доведеться наздоганяти першопрохідців в цій галузі, оскільки Starlink вже запустив близько 2000 супутників, і планує й надалі збільшувати чисельність. Однак, за повідомленнями, відмінним фактором GalaxySpace є те, що це буде перша група сателітів, яка надасть споживачам підключення 5G, потенційно пропонуючи швидкість завантаження понад 500 Мбіт/с. У той же час, Starlink може запропонувати лише 110 Мбіт/с для споживчого використання.

Природно, як і всі послуги супутникового підключення, якість послуг потенційно буде значно нижчою через погану погоду; однак, згідно з їхнім дослідженням, GalaxySpace стверджує, що вони зможуть пропонувати щонайменше 80 Мбіт/с навіть у найгіршу погоду.

Відзначимо, що 5G активно впроваджується по всьому Китаю. Останні дані свідчать про те, що до кінця 2021 року в Китаї налічувалося 730 мільйонів абонентів 5G, що становить більше половини всього населення. У результаті послуги GalaxySpace 5G, ймовірно, будуть пропонуватися в основному закордонним компаніям, а також китайським урядам і військовим.

Раніше “Допис” розповідав, коли в Україні може з’явитись інтернет від Starlink та якою може бути його ціна.

Advertisements