Великий піст є надзвичайно важливим для кожної віруючої людини. Це час для очищення та молитов. Розпочинається він за 7 тижнів до найбільшого християнського свята – Великодня.

Коли починається Великий піст 2022

У 2022 році Великий, або ж Великодній, піст починається 7 березня. Кожного року дата початку посту відрізняється, адже Пасха є перехідним святом. Єдине є незмінним – піст триває 7 тижнів.

Остання седмиця називається страсним тижнем. В цей час піст є найсуворішим.

Що не можна їсти у Великий піст

У період Великоднього посту християни дотримуються спеціального харчування. Протягом усього періоду посту не можна їсти м’ясні страви, молоко, яйця, вживати алкогольні напої. Дехто навіть відмовляється від риби.

Раціон харчування відрізняється в залежності від переконань людей. Наприклад, священники та монахи дотримують особливо строгого посту: у певні дні не вживають їжу взагалі, а в інші дотримуються традиції сухоїдіння.

Більшість же людей не тримають такий строгий піст, а намагаються утриматись від їжі тваринного походження, тобто вживають все рослинне.

Для певної категорії дозволяється послаблення посту: для вагітних, а також для матерів, які годують дітей, для важкохворих, військових та людей, які займаються важкою фізичною роботою.

Коли закінчується Великий піст 2022

Останній день посту – 23 квітня, напередодні Пасхи. Великдень у 2022 році православні християни відзначатимуть 24 квітня. В Україні це офіційний вихідний день. Свято надзвичайно радісне, адже воно символізує перемогу життя над смертю, добра над злом. Починаючи із цього дня і аж до свята Вознесіння Христового люди вітаються словами: “Христос Воскрес”. А у відповідь чують: “Воістину Воскрес”.

Раніше видання публікувало гарні привітання з Великоднем своїми словами.