Великдень, або ж Пасха, – головне християнське свято. Дата святкування кожного року змінюється. У даній статті розповідаємо, коли у 2022 році святкують Великдень та починається Великий піст.

Пасха – перехідне свято. Воно може відзначатись у період із 4 квітня по 8 травня. Для визначення дати використовують спеціальне обчислення.

Великдень у 2022 році православні відзначатимуть 24 квітня. Свято завжди припадає на неділю. Понеділок, 25 квітня, в Україні буде вихідним.

Католицька Пасха (або ж Католицький Великдень) у 2022 році буде на тиждень раніше православного – 17 квітня.


Вас зацікавить: Привітання з Великоднем своїми словами: найкращі побажання на Пасху


Святу Світлого Христового Воскресіння передує Великий піст. Він починається за 7 тижнів до головного свята року: у 2022 році – 7 березня.

Великдень є найдавнішим християнським святом. Дату святкування було врегульовано на Першому Вселенському Соборі в 325 році. До цього періоду різні помісні Церкви святкували Пасху в різні дні.

Із Вікіпедії знаємо, що дата Великодня має випадати на першу неділю після першого весняного повного місяця, яка настає після весняного рівнодення. Якщо станеться так, що на цю неділю припаде і єврейська Пасха, то святкування Великодня переносять на наступну неділю. Щоб уникнути помилки під час визначення Великодньої неділі, постановлено також, що єпископ Александрії повинен повідомляти дату Великодня щороку наперед.

Раніше видання публікувало календар на 2022 рік.