Інтернет Starlink для всіх українців: держава вже працює над цим

Інтернет Starlink для всіх українців: держава вже працює над цим

В Україні працюють над тим, щоб всі охочі могли використовувати інтернет Starlink. Для цього держава унормує використання супутникових терміналів.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

На офіційному сайті відомства пояснюється, що масове використання супутникового інтернету Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових. Тому використання терміналів для доступу в мережу від компанії SpaceX споживачами, окрім об’єктів критичної інфраструктури, наразі обмежене.

“Ця проблема є тимчасовою і пов’язана з новизною техніки від SpaceX. Для зняття цих обмежень потрібно провести розрахунки та низку досліджень, які продемонструють, наскільки робота терміналів на частотах, які вони використовують, може вплинути на роботу інших користувачів. Після підтвердження безпеки використання терміналів Starlink, вони можуть бути допущені до масового використання”, – йдеться в повідомленні Держспецзв’язку.

“Про будь-які штучні заборони і обмеження у користуванні інтернетом за допомогою Starlink не йдеться. Усі громадяни й бізнес дістануть можливість доступу до супутникового інтернету після завершення всіх необхідних процедур. НЦУ та Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку вже проводять відповідну роботу і завершать її найближчим часом”, – пояснює відомство.

Раніше “Допис” повідомляв, що ще одна компанія має намір скласти конкуренцію SpaceX і побудувати власну мережу супутникового Інтернету.