Як приготувати томатний сік на зиму в домашніх умовах та скільки його потрібно варти, ми знаємо ще з порад бабусь. Цей натуральний напій українці готують здавна, адже він надзвичайно смачний.

Коли вдосталь помідорів, можна придумати безліч способів їх зберігання на зиму. Наприклад, заквасити. Нещодавно “Допис” публікував рецепт квашених помідорів на зиму і наразі він є одним з найпопулярніших у блозі.

А ще можна зробити солодкі мариновані помідори або абсолютну новинку – консервовані помідори з виноградом. Всі ці способи приготування є в нашій кулінарній підбірці.

Коли вже все замариноване і заквашене, а помідорів ще вдосталь, можна приготувати томатний сік на зиму по-домашньому. Ми подаємо рецепт на 1 літр соку, а кожен може масштабувати його і приготувати той об’єм, який необхідний.

На 1 літр соку в домашніх умовах нам необхідно:

  • помідори – 1,5 кг,
  • сіль – 2 столові ложки.

Дуже важливо, щоб помідори були стиглі. Загалом томати підходять будь-якого сорту, але кулінари рекомендують вибирати ті, які більш солодкі. Ще одна обов’язкова умова, яка впливає на подальше зберігання, – на помідорах не повинно бути жодної гнилі. Якщо десь помітили навіть невелику тьмяність, відріжте цю частинку.

Звісно, що готувати 1 літр соку не надто раціонально, тому варто пропорційно масштабувати інгредієнти та приготувати на зиму хоча б 9 літрів (три 3-літрові банки або більше однолітрових). Пам’ятайте, загальний об’єм приготування соку повинен бути такий, яку найбільшу каструлю ви маєте для варіння.

Томатний сік на зиму – рецепт

  1. Перебрані та помиті помідори розріжте на 4 частини.
  2. Перекрутіть їх у блендері або пропустіть через м’ясорубку. Якщо є соковитискач, то це ще краще.
  3. Всю масу вилийте у каструлю та доведіть до кипіння. Варіть 10 хвилин і обов’язково помішуйте періодично.
  4. Візьміть іншу каструлю, на неї поставте сито і почніть переливати сік. Будьте обережними, оскільки рідина дуже гаряча. Можна для переливання взяти сотейник або якийсь черпак чи філіжанку. Рідка частина соку стече крізь сито відразу, а більш густішу варто протерти ложкою. Зернятка та шкірку, що залишиться, викиньте.
  5. Знову поставте варитись томатний сік, на цей раз посоліть. Бажано, щоб він покипів на не сильному вогню 15 хвилин.
  6. У заздалегідь простерилізовані банки розлийте сік та закрутіть кришками. Зберігайте у прохолодному місці.

Томатний сік та його користь

Найбільша користь томатного соку, приготованого в домашніх умовах, полягає в його позитивному впливі на серце. Антиоксиданти, які містяться у томатах, знижують ризик серцевих захворювань. Зокрема, калій сприяє зниженню кров’яного тиску.

У томатному соку є чимало заліза та вітаміну C. Таке поєднання сприяє підвищенню гемоглобіну.

А ще томатний сік має мало калорій, тому його вживають ті, хто прагне схуднути.

До речі, восени, коли вже значно похолодає, можна приготувати гарячий томатний суп. подають його зазвичай зі смаженими грінками та спеціями.

Реклама