Якими будуть тарифи на світло та газ у травні 2022 року

Якими будуть тарифи на світло та газ у травні 2022 року

Розповідаємо про тарифи на світло та газ з наступного місяця у світлі погіршення економічного стану українців.

Україна вже понад два місяці веде боротьбу з російськими окупаційними військами. За цей час нашій державі ворог завдав величезних економічних втрат. З кожним днем а ситуація стає все гіршою. Тому питання цін на електроенергію та газ зараз стоїть особливо гостро.

Тарифи на електроенергію

Український уряд ухвалив рішення не підвищувати тариф на електроенергію з 1 травня 2022 року. Щонайменше ще 6 місяців за 1 кВт*год громадяни, які споживають до 250 кВт на місяць, платитимуть 1,44 грн. Понад згадану місячну норму кожен кіловат електроенергії вартуватиме 1,68 грн.

Тариф на газ

Міністр енергетики Герман Галущенко, а пізніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запевнили, що тарифи не зростатимуть і залишаться на колишньому рівні незважаючи ні на що.

“Підвищення тарифів на газ і електроенергію зараз не обговорюється. Якими механізмами ми це забезпечуватимемо – подивимося. ПСО може бути як один з них. Будемо аналізувати та приймати рішення”.

Міністр енергетики Герман Галущенко

Пізніше Данило Гетманцев заявив, що буде ухвалено рішення, яке дозволить постачальникам не піднімати ціни на блакитне паливо для населення.

З 1 травня Україна мала перейти на нову систему обліку споживання блакитного палива. Наразі обсяг споживання вимірюється в кубометрах, а з 1 числа вимірювати його мали у кіловат-годинах. Проте в плани втрутилася війна і тепер це важливе нововведення під питанням.

У компанії “Нафтогаз” повідомили, що через війну все залишається, як раніше, і вони чекають уточнення від регулятора НКРЕКУ.