Яким буде курс долара восени 2022 року: прогноз експерта

Яким буде курс долара восени 2022 року: прогноз експерта

Курс долара в Україні стрімко змінюється. За останній час він “наростив вагу” відносно гривні.

Зараз же експерти дають свої прогнози, як зміниться курс валют до осені 2022 року. Видання Форбс пише, що зараз в Україні спостерігається “повзуча” девальвація.

“До внутрішніх факторів додаються глобальні тенденції. Через підняття ставки ФРС та війну в Європі, США стають рятівною гаванню для грошей великих інвестиційних та пенсійних фондів”, – пояснює експерт CASE Україна Євген Дубогриз. Інвестори переводять гроші до США і вкладають їх в американські цінні папери. Попит на долар збільшується, і він дорожчає до всіх основних світових валют, включаючи гривню.

Дубогриз вважає, що курс долара до кінця літа не буде аж занадто зростати. Не виключається навіть його “просідання” до позначки 36-37 гривень. Водночас восени процес “повзучої” девальвації продовжиться.

Прогноз експерта – курс долара восени 2022 року може скласти навіть 40 гривень. Але це станеться в тому разі, якщо фінансова допомога від міжнародних партнерів не збільшиться. Якщо ж Україна отримуватиме щонайменше $4-4,5 млрд допомоги на місяць, курс залишиться на поточному рівні щонайменше до кінця року.