Велику кількість українців цікавить, якою буде зима 2023 року. Чи будуть люті морози, заметілі… Якою взагалі буде погода взимку прийдешнього року.

Через війну, яку розпочала росія відносно суверенної й незалежної України, найближчий опалювальний сезон обіцяє бути найтяжчим за всю історію України. Звісно ж, українці вже зараз розпочинають підготовку до холодів та цікавляться, якою буде зима 2023 року: холодною, із лютими морозами, чи м’якою, із відлигами.

Директор Українського метеорологічного центру Микола Кульбіда в одному з інтерв’ю розповів про прийдешню і наступні зими. За його словами, очікувати дуже холодних зим у наступні роки не варто. За останні 25 років зросла середня температура двох зимових місяців – січня та лютого.

Микола Кульбіда відзначив, що ймовірність суворої та холодної зими 2023 року є невеликою, оскільки з року в рік температурний режим цієї пори року стає все вищим.

Звісно, мова не йде про цілковиту відсутність морозів, значне похолодання зовсім виключати не варто. Однак, періоди сильних морозів будуть досить короткими.

“За останні 25 років середня температура січня й лютого в Україні зросла на 2-2,5 градуси. А це означає, що зменшилась кількість днів із негативною середньодобовою температурою, тривалість зимового періоду скоротилася. А в окремі роки ми навіть не можемо оцінити, була зима чи ні”, – зазначив директор Укргідрометцентру, говорячи про далека майбутнє.

Вже зараз влада попереджає, що температура повітря зимою 2023 року в оселях може бути трохи нижчою. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав, що російські терористичні акти направлені не лише на цивільну, але і на критичну інфраструктуру. Тому нас чекає надзвичайно важкий опалювальний сезон.

Звісно, вище наведений тільки попередній прогноз погоди. Більш конкретно про погоду на зиму 2023 року ми зможемо дізнатись ближче до грудня.