Штучний інтелект може допомогти реалізувати давню мрію відкрити малий бізнес. Такі тенденції помітив професор університету Карнегі-Меллона пан Амміраті. Його спостереження публікує видання “New York Times”.

Викладач має групи переважно аспірантів, які упродовж весняного семестру започатковують бізнес з нуля. Деякі зі стартапів, які його 49 студентів створили цього року, були умовно “типовими”: застосунок для знайомств для пар, які перебувають у стосунках на відстані, персоналізований фітнес-додаток та ін.

Але пан Амміраті помітив і дещо незвичайне.

“Я дуже добре відчуваю, наскільки швидким має бути прогрес, якого студенти повинні досягти за семестр, – зазначив він. – За 14 років я ніколи не бачив, щоб студенти досягали такого прогресу, як цього року”.

Професор переконаний, що знає, в чому криється секрет успіху. Вперше пан Амміраті заохотив своїх студентів використовувати генеративний штучний інтелект як частину навчального процесу.

“Думайте про ШІ як про свого співзасновника”, – пригадує він свої слова, сказані студентам.

Штучний інтелект допоміг

Студенти почали ділитися своїми ідеями щодо кейсів використання у спеціальному каналі Slack. Вони використовували інструменти генеративного ШІ, які допомогли їм у вирішенні завдань з маркетингу, кодування, розробки продуктів та залученні перших клієнтів.

“Це нагадувало мені те, що я відчував у середині 2000-х, коли хмарні та мобільні технології з’явилися одночасно”, – зазначив професор Амміраті, який сам є підприємцем. Генеративний ШІ, на його думку, може так само змінити інновації “на порядок”.

Попри весь ажіотаж навколо потенційного впливу інструментів штучного інтелекту, таких як ChatGPT, поки що не очевидно, як і коли ця технологія почне відчутно впливати на економічну діяльність. Багато компаній, особливо малих, все ще намагаються з’ясувати, як ефективно її використовувати.

Проте для деяких підприємців генеративний ШІ вже змінює правила гри. Він допомагає їм писати складний код, розуміти складні юридичні документи, створювати пости в соціальних мережах та редагувати тексти. В результаті, за їхніми словами, штучний інтелект дозволив їм розвивати свої компанії ефективніше, ніж вони могли б це зробити без нього.

Раніше ми розповідали, на що здатна нова модель штучного інтелекту Google Gemini.