Як посадити й виростити лимон з кісточки

Як посадити й виростити лимон з кісточки

Виростити лимон з кісточки прагне чи не кожен. Але не у всіх виходить, адже потрібно знати певні нюанси, перш ніж посадити екзотичний фрукт.

Французьке видання Sante поділилось порадами, як посадити й виростити лимон з кісточки.

Найперше і найголовніше – потрібна кісточка саме з органічного лимона. Де її взяти? У насінневому магазині. Або, якщо у вас є родичі в теплих країнах Європи, хай передадуть кілька фруктів для чаю, а ви з них візьмете насіння.

Чи можна брати кісточку з магазинного лимона і сподіватись, що вона проросте? Звісно, що можна і шанс тут 50 на 50. Адже якщо екзотичний фрукт інтенсивно не обробляли, то є шанс, що він дасть плід.

Для посадки вибирайте кісточки пухкі та уникайте приплюснутих. Візьміть 4-5 штук на горщечок, щоб збільшити шанси проростання. Далі їх промийте й обов’язково зніміть тонесеньку плівку. Ось ця плівка має в собі цукор, який може призвести до загнивання насіння.

Опісля візьміть злегка теплу воду і поставте в нього насіння. Так залиште на 12 годин. Після цього настав час висаджувати кісточки. Візьміть горщечок (дуже бажано керамічний чи глиняний). Знизу в ньому мають бути отвори для стікання зайвої вологи.

На самий низ викладіть дренаж з гравію чи гальки. На нього висипте трохи ґрунту, далі 2 сантиметри компосту і знову шар ґрунту, але вже цього разу товстий. Висадіть насіння на глибину 1 сантиметр і злегка утрамбуйте. Увага! Насіння потрібно висаджувати гострою стороною донизу.

Лимон з кісточки буде чудово проростати під прямими сонячними променями, тому виберіть для нього гарне місце на підвіконні.

Під час посадки та після неї час від часу потрібно збризкувати водою ґрунт. Але не перестарайтесь. Насіння лимона вже вимочене у воді, тому в перший тиждень вологи багато не потрібно давати.

Якщо все зроблено правильно і є належні умови, лимон з кісточки проросте через 2-4 тижні.

Раніше блог Допис публікував поради, як зберегти хліб свіжим якомога довше.

Advertisements