Як я вдома почистив дуже потемніле срібло: розповідаю свій спосіб

Як я вдома почистив дуже потемніле срібло: розповідаю свій спосіб

Розповім свою історію, як почистити срібло вдома простими й підручними способами. Автор цього блогу вирішив поділитись своїм досвідом.

Срібло темніє і з цим варто змиритись. Всі, хто його носить, знають це і розуміють, які є причини. Ми не будемо на них зупинятись, а краще розповімо спосіб, як повернути сріблу колишній блиск.

Нещодавно в автора цих рядків виникла прикра ситуація. Я помітив, що мій срібний ланцюжок сильно потемнів, причому різко. Це сталось після того, як він сконтактував із так званим розрекламованим “кисневим порошком”. Не питайте, як так сталось, але потемніння (а на деяких ділянках ланцюжка почорніння в прямому значенні цього слова) стало дуже помітне.

Срібний ланцюжок я чищу регулярно, бо метал цей темніє, особливо влітку. А тут ще й такий непередбачуваний випадок. Мене це дуже засмутило і вже думав, що потрібно буде купувати новий. Та все ж, було вирішено хоча б спробувати його почистити.

Як почистити срібло – перевірений спосіб

Для початку я перечитав в інтернеті безліч способів, як почистити срібло. Вирішив скомбінувати, адже ситуація нетипова – срібло в деяких частинках не просто потемніло, а почорніло.

І ось що я зробив (дотримуватись послідовності кроків дуже важливо).

  1. Взяв звичайну склянку, всередину постелив фольгу (думаю, знання ще зі школи дадуть відповідь, для чого це було зроблено).
  2. Далі на дно опустив ланцюжок та засипав його двома столовими ложками соди.
  3. Відразу залив кип’яченою водою десь до середини склянки.
  4. Опісля взяв оцет і почав по трошки доливати. Вилив трішки оцту (десь столову ложку) – почалось шипіння – почекав 1 хвилину. Далі повторив так ще три рази.
  5. Опісля перемішав, щоб збовтати соду, що залишилась, та відклав на 8 годин (у моєму випадку це було на ніч).

Чесно зізнаюсь, надія на очищення була мінімальною. Ви навіть не уявляєте мій подив, коли зранку я дістав ланцюжок із води, промив під струменем холодної води та витер рушником. Він повернув свій колишній вигляд: там, де була практично чорнота – її майже не видно (якщо вже дуже прискіпливо придивлятись, то злегка видно потемніння), а там, де срібло просто мало тьмяний вигляд, – воно стало ідеально чистим.

Як почистити срібло в домашніх умовах

Нижче я подаю інфографіку що саме використовувалось для очищення срібла.

Як почистити срібло вдома
Як почистити срібло вдома

Чим почистити срібло – які висновки я зробив

  • Перший і головний – почистити срібло можна навіть тоді, коли воно дуже сильно потемніло.
  • Другий – варто комбінувати способи в залежності від складності завдання. Як вже було згадано вище, для початку я “озброївся” інформацією з інтернету про очищення, але прості поради на кшталт просто соди або просто мильної води в моєму випадку не допомогли.

Автор цієї публікації буде радий, якщо така порада ще комусь допоможе. Але і застерігає, що срібло вступає в реакцію з певними речовинами (про так званий кисневий порошок, який і призвів до почорніння, вже згадувалось вище). Тому краще перш ніж щось експериментувати, зважити всі наслідки.

Цікавим буде також прочитати, як вдома із двох батарейок зробити аварійне світло на випадок відключення електроенергії. Або ж свічку довгого горіння за 5 хвилин.

Advertisements