В Україні можуть запровадити сімейне декларування

В Україні можуть запровадити сімейне декларування

Вже незабаром в Україні можуть запровадити сімейне декларування. Що це таке та кого стосується, розповів нардеп Данило Гетманцев.

Народний обранець в інтерв’ю виданню “Обозреватель” пояснює, що “сімейне декларування – це тоді, коли я можу вносити до декларації пенсіонера, який проживає зі мною і має пільги. Але такий пенсіонер не має доходу, не сплачує податку, тому пільгою своєю не користується. Якщо ми ведемо спільне господарство, то це несправедливо. Крім того, це спрямовано на збереження інституту традиційної сім’ї”, – пояснив нардеп.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зазначає, що сімейне декларування дозволить користуватися пільгами тих членів сім’ї, які їх не використовують.

Також Данило Гетманцев в цьому ж інтерв’ю відзначив, що в Україні хочуть заборонити оформляти співробітників як фізичних осіб-підприємців (ФОП). За його словами, таке обмеження дозволить скоротити схему ухилення від сплати податків із зарплат українців, за якої працівника оформлюють не як співробітника до штату.

Зазначимо, що коли працівника оформлюють у штат, йому потрібно платити 22% ЄСВ та 19,5% ПДФО, а якщо як ФОП – лише 5% із зарплати.

Раніше видання розповідало, хто із лютого 2022 року буде отримувати більше зарплату.

Advertisements