В Україні хочуть змінити дату одного із найбільших свят

В Україні хочуть змінити дату одного із найбільших свят

День захисників і захисниць України може відзначатись не 14 жовтня, як це відбувається наразі, а 1 жовтня. Це пов’язано з календарною реформою, яку запроваджує Православна Церква України.

Як зазначив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко), наразі ПЦУ має намір звернутись до влади із проханням змінити дату святкування одного із найбільших державних свят.

“Моя була ініціатива звернутися до органів державної влади відповідних, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання цього питання, згідно з церковним календарем за новим стилем, як ми його називаємо, відповідно тих свят, які до нього прив’язані. А це Покрова і День Державності.

Фактично це тільки два свята, які ми відзначаємо спільно з державою, які збігаються з церковними святами, державні дати. А Різдво 25 грудня – воно і так уже було оголошене державою вихідним днем”, – зазначив митрополит.

Довідково. День захисників і захисниць України відзначають 14 жовтня. Дата вибрана не випадково: цього дня відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.

Відповідно, якщо дата релігійного свята змінюється на 14 днів, то хочуть змінити й дату державного свята.

Advertisements