ОНОВЛЕНО від 13 січня 2021 року.

Кабмін запровадить державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб.м. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.

Про це він сказав на засіданні уряду.

“Сьогодні ситуація з карантином і пандемією ускладнює можливість українців заробляти додаткові доходи і компенсовувати значно зростаючі на біржах ціни на газ. 

На нараді у президента, яка відбулась сьогодні, було прийнято ряд відповідних рішень. Пропонується запровадити в Україні для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб.м”, – заявив Шмигаль.


Ціна на газ у лютому 2021 року може істотно зрости. Відповідні попередження озвучили експерти енергетичного ринку.

У перший місяць 2021 року газ для населення коштував в межах 6,99 грн за куб.м. – 10,7 грн за куб.м. Якщо ж у Європі збережеться тенденція до подорожчання, то і ціна на газ для населення в Україні у лютому також підвищиться.

“Якщо нинішні ціни збережуться, і ціни на європейських хабах знижуватися не будуть, то в лютому постачальники будуть змушені ще підвищити ціни на газ для населення”, – такі висновки зробив  Андрій Мізовець, президент асоціації “Газові трейдери України”.


Читайте також: Бізнес-ідеї 2021: яку справу розпочати у новому році


Ціна на газ для населення за лютий 2021 року має бути відомою до 25 січня. Саме до цього дня постачальники повинні оприлюднити її на своїх офіційних сайтах.

Водночас Україною прокотилася хвиля протестів проти захмарних цін на газ та електроенергію. Тому Кабінет міністрів обдумовує варіант повернення регулювання цін, який скасували ще в серпні 2020 року. Планується, що всіх постачальників блакитного палива зобов’яжуть продавати газ за ціною “хаб мінус” з обмеженою націнкою.

Є ще один варіант, при якому втручатися у формування ціни не будуть, а забезпечать тільки конкуренцію між постачальниками, слідкуватимуть, щоб всі вчасно публікували ціни на наступний місяць. Втім, такий варіант не надто вплине на кінцеву ціну, або вплине із мінімальним зниженням. Тому схиляються до першого варіанту. Якщо відповідні зміни ухвалять, то ціна на газ у лютому мала б бути меншою за січневу.