Нещодавно в Україні було скасоване так зване нульове розмитнення автомобілів. Згідно з офіційними даними, українці встигли завезти 236 792 автомобілів за період дії відповідного Закону.

Зараз же депутати пропонують зробити розмитнення за новою схемою. Так, глава фінансового комітету ВР Данило Гетьманцев пропонує у новому законопроєкті наступне:

  • продовжити дію формули розрахунку акцизу за старими правилами для автомобілів старших за 3 роки (зразка 2018 року – ред.);
  • але при цьому мито та ПДВ пропонують нараховувати не на митну вартість автомобіля, а на акциз.

Автоексперти видання mmr зробили розрахунки і кажуть, що за цією схемою кінцева вартість старіших автівок стане ще більшою. Адже, як відомо, на старіші машини акциз часто перевищує їхню вартість.

Окремою категорією йдуть нові автомобілі та машини віком до 3 років, які ввозять юридичні особи. Розмитнення таких дорогих автомобілів становитиме лише 3-5% від їхньої вартості.

Відзначимо, що це тільки один із законопроєктів, які пропонують змінити процес легалізації євроблях. Наприклад, є ще урядовий законопроєкт №7466, який передбачає розмитнення євроблях через “Дію”.

Раніше ми публікували допис про скасування лімітів на продаж бензину і дизельного пального на АЗС мережі WOG.