Робота 2022: яких фахівців шукають та яку зарплату дадуть

Робота 2022: яких фахівців шукають та яку зарплату дадуть

Стабільна робота – одна із нагальних проблем українців. Адже пандемія коронавірусу та падіння економіки призвели до великої кількості безробіття. Тільки в другій половині 2021 року ситуація почала потрохи змінюватись на краще: кількість вакансій суттєво збільшилась, а зарплати трохи зросли. Як зазначає кадровий портал grc.ua, найбільш затребуваними минулого року були ІТ-фахівці та топ-менеджери. Також ці фахівці мали і найвищі зарплати.

Згаданий кадровий портал прогнозує, які спеціалісти у 2022 році будуть найбільш затребуваними:

  • IT-спеціалісти;
  • фармацевти та медики;
  • менеджери (фахівці) з продажу;
  • спеціалісти з логістики та транспорту;
  • фахівці маркетингу та PR;
  • спеціалісти фінансового сектора.

Тепер стосовно зарплат. Державна служба статистики порахувала, що середня зарплата українців за 11 місяців 2021 року зросла на 20,7%. Це якщо порівнювати з аналогічним періодом 2020 року. Але навіть це зростання для частини українців не покриває збільшення витрат на комуналку та продукти харчування.

За даними grc.ua, зарплати у 2022 році продовжать зростати. Найбільші надходження отримають ті ж спеціалісти, що і минулого року. Мова про фахівців у сфері IT, топ-менеджерів та робітників у сфері консультування стосовно купівлі нерухомості.

Фахівці роблять особливий акцент на IT. Прогнозують, що сфера і надалі зростатиме високими темпами. Пов’язано це із розвитком науки та автоматизацією виробничих процесів.

На збільшення зарплати у 2022 році впливатиме і той фактор, що країни Європи активно збільшують середні зарплати. Відповідно, щоб втримати фахівців в Україні, компаніям доведеться збільшувати зарплати та пропонувати різноманітні бонуси для працівників.

Раніше видання розповідало, що в Україні в 2022 році зростуть зарплати медикам.

Advertisements