Погода на січень 2022 року: синоптик здивувала прогнозом

Погода на січень 2022 року: синоптик здивувала прогнозом

Знати, якою буде погода на січень 2022 року дуже важливо. Адже перший місяць року – це безліч свят та вихідних, а, отже, чимало можливостей поїхати кудись на відпочинок. Приміром, у Карпати, аби із насолодою покататись на лижах чи сноуборді. А погода, як відомо, може сильно впливати на плани.

Попередній прогноз погоди на січень 2022 року, оприлюднений метеорологом Вірою Балух в інтерв’ю “Громадському інтерактивному телебаченню”, вказує на те, що температура повітря буде досить високою. За її словами, за останні 30 років зима в Україні зазнала змін, відчутно потепліло. За розрахунками, температура стала вищою на півтора градуса. У попередні два роки й взагалі було всього кілька зимових днів.

Віра Балух відзначила, що якраз січень зазначив за останні роки найбільших змін. І, вочевидь, у 2022 році ситуація повториться.

“І січень, і лютий можуть бути на 2-3 градуси теплішими, ніж зазвичай, ніж вони були протягом останніх 30 років”, – заявила метеоролог.

Погода на січень 2022 року – дані метеосайтів:

  • початок місяця буде із невеликими заморозками, в межах -1… -3 градуси;
  • погода на Різдво 2022 року порадує українців справжньою зимою – до -9 градусів на термометрах та невеличким снігом на Святвечір (6 січня);
  • друга декада січня ознаменується переважно невеликим мінусовими значеннями вдень та до -10 вночі в окремі дати;
  • найбільше потепління прогнозують на третю декаду місяця. В цей період у деяких регіонах будуть ледь не весняні позначки. Приміром, у низовинній частині Закарпатської області прогноз показує на деякі дні від +5 до +7 вдень. Схожа метеокартина буде і на Півдні України.

Прогноз погоди на січень вказує на те, що значних опадів не передбачається. Лише в окремі дні у першій декаді (мокрий сніг та сніг) та у вигляді дощу – після 20 чисел.

Варто зазначити, що це тільки попередній аналіз того, якою буде погода на січень 2022 року. Про будь-які зміни будемо інформувати та вносити корективи у прогноз.

Стосовно народних прикмет, пов’язаних із першим місяцем року, то вони наступні:

  • Якщо у січні – “березень”, то варто боятись у березні “січня”;
  • Холодний січень віщує сухий липень та малу кількість грибів;
  • Січень з відлигами та мокрий – варто чекати мокрого літа.

Раніше видання подавало календар на 2022 рік із вказівкою свят та вихідних днів.

Advertisements