Якою буде погода на липень 2024 року раніше розповідав народний синоптик Володимир Деркач. Тоді він зазначав, що початок місяця може здивувати прохолодою. Розповідаємо, чи є зміни у прогнозі.

Але спочатку подамо дані, які оприлюднили в Укргідрометцентрі. Там зазначили, що цьогорічний липень буде теплішим за норму на півтора-два градуси. Загалом значення коливатимуться від +20°C до +26°C. У Карпатах прохолодніше – від +16°C до +18°C.

Щодо опадів, то їх очікують у межах норми – 37-95 мм. Але в Карпатах, у Рівненській області та на Прикарпатті ці показники складають 101-170 мм, що також у межах норми.

Погода на липень 2024

Якщо аналізувати дані синоптичних сайтів, то у першій декаді очікують доволі хмарну погоду з періодичними дощами. Першочергово це стосується західних, північних та кількох центральних областей. Менше опадів та більше сонця буде на сході та півдні України.

Відносно температури повітря, то вона коливатиметься від +24°C до +28°C. Тобто, сильної спеки не передбачається.

Друга декада липня, попередньо, так само пройде без рекордних температур. Здебільшого денні максимуми будуть в межах від +26°C до +30°C. У південних областях та на Закарпатті на 1-2 градуси тепліше. Дощитиме тільки в середині місяця.

Третя декада місяця, очевидно, буде найспекотнішою. Вдень на півдні середні максимальні значення будуть вищі за +30°C.

Цікаві факти про погоду в липні

Липень вважається найтеплішим місяцям у році. Абсолютний максимум, який колись фіксувався на території України, і це було в Криму, склав +41°C. У гірській частині показники трохи скромніші – до +33°C.

Але були випадки, коли в липні фіксували від +1 до +9°C, а на високогір’ї Карпат навіть мороз у -1°C. Щоправда, такі екстремально низькі температури посеред літа бувають нечасто.

Насамкінець зазначимо, що “Допис” раніше опублікував посівний календар на липень 2024 року. Цього місяця можна посадити та посіяти ще кілька культур, які дадуть непоганий урожай.

Також цікаво буде прочитати, що у липні вперше відзначатимуть велике церковне свято, яке до 2024 року випадало завжди на серпень.