Погода на грудень 2022: чи буде сніг протягом місяця та під Новий рік

Погода на грудень 2022: чи буде сніг протягом місяця та під Новий рік

Погода на грудень 2022 року та загальна інформація про прийдешню зиму – у прогнозі Укргідрометцентру та синоптика Владислава Білика.

Розпочнемо з ймовірного сценарію погоди протягом зими 2022-2023 років. Український гідрометеорологічний центр зазначає, що деталізованого прогнозу на всю зиму зробити неможливо. Втім, можна спрогнозувати тенденцію, яка базується на багаторічних спостереженнях та їх фіксацію у величезну базу даних. Синоптики зараз мають змогу опрацьовувати такий великий об’єм даних та визначати тренди температурного режиму.

Зима 2023 року – якою буде погода

В Укргідрометцентрі зазначають, що прийдешня зима 2023 року буде теплішою на 1-2 градуси у порівнянні із середньою температурою за зимові місяці в період із 1991 по 2020 роки. Також є досить низькою ймовірність лютих морозів у -25… -30 градусів. Втім, це не означає, що сильних морозів не буде взагалі. Синоптики фіксуватимуть подекуди й 15-20 градусів морозу, але такі похолодання будуть нетривалими і складатимуть від 1 до 5 діб.

Погода на грудень 2022 року від синоптика

Нещодавно Владислав Білик, який є керівником відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру, дав інтерв’ю виданню “Ділова столиця”. Він зазначив, що великих морозів у грудні не прогнозується.

Так само в грудні, як зрештою і в наступні два місяці зими – в січні та лютому, – не варто очікувати стійкого довготривалого снігового покрову. Найбільш сніжними областями в Україні є західні та північні. Тут варто сподіватись на “білі мухи” хоча б інколи. А в південних областях, які є теплішими, ймовірність довготривалого стійкого покриву є малоймовірною.

“В цілому, у нас вже давно не було такої зими, щоб сніг лежав навіть місяць, не кажучи вже про два. Сніговий покрив, як правило, то сходить, то знову з’являється. Це — наслідок коливання тепла та холоду”, – зазначив Владислав Білик.

Своєю чергою погодний сайт “Гісметео” показує, що метеорологічна зима цього року повинна розпочатись майже одночасно із календарною. У більшості регіонів України вже з 1 грудня очікують мороз, подекуди до -8 градусів. Мінусові значення збережуться протягом першого тижня грудня. А от далі варто очікувати потепління та температурні гойдалки, коли вдень будуть невеликі плюсові значення, а вночі – мінусові.

Трохи вищі температурні значення показує інший погодний сайт AccuWeather. Впродовж грудня переважатимуть невеликі плюсові значення. Морози – переважно вночі. Справжню зиму зі снігом прогнозують після 20 грудня. Новий рік 2023, за прогнозом синоптиків AccuWeather, повинен бути зі снігом та невеликим морозом.

До слова, блог “Допис” вже підготував кілька статей про Новий 2023 рік:

Advertisements