Погода на 2021 рік: синоптики розповіли, які сюрпризи слід очікувати

Погода на 2021 рік: синоптики розповіли, які сюрпризи слід очікувати

Погода на 2021 рік за прогнозами синоптиків. Якою буде весна, чим запам’ятається літо та коли похолодає восени, – читайте далі.

Від звичних сніжних та морозних зим українцям доведеться відвикати. Їх місце займе “європейська” зима, яку прийнято вважати переважно дощовою та похмурою. Синоптики вже неодноразово заявляли, що в Україні змінюється клімат.

Прогноз погоди на 2021 рік склали завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАНУ Віра Балабух і найвідоміший народний синоптик України Леонід Горбань, передає видання “Сьогодні”.

Глобальне потепління на планеті призвело до зміни клімату, в тому числі і в Україні. Про це зазначила синопткиня Віра Балух.


Читайте також: Погода на січень 2021 року: що прогнозують синоптики


Про аномалію 2020 року

“2020 рік був в Україні найтеплішим за всю історію спостережень, середньорічна температура повітря виявилася вищою за звичайну більш ніж на 2,5 градуса, у деяких регіонах – майже на 3 градуси, – зазначила Віра Балабух. – Майже у всіх місяцях, крім квітня і травня, температура повітря була вища за норму. При цьому шість місяців були найтеплішими за останні 140 років. Значення середньомісячної температури нерідко перевищували норму на 5-7 градусів і більше, а середньої за добу – на 10-15 градусів і більше! Це призвело до того, що в минулому році вперше на всій території країни не було метеорологічної зими, коли період з середньодобовою температурою нижче 0 градусів триває понад 5 днів, не було також снігового покриву.

Осінь виявилася найтеплішою з кінця XIX століття. Літо хоча і прийшло в цьому році за календарем, але затрималося до середини жовтня. Характерною особливістю 2020 року була не тільки аномально висока температура повітря, а й дефіцит опадів, що призвело до тривалої посухи, проблем з водними ресурсами і лісових пожеж. За оцінками Всесвітньої метеорологічної організації, очікується, що 2021 рік також буде аномально теплий”.

Більш докладно Віра Балабух розповіла про погоду на зимові місяці. Якщо коротко, то зима-2021 буде теплою. Очікують більшу кількість опадів, переважно це будуть дощі та та мокрий сніг. Причиною буде більш активне формування циклонів в Атлантиці, які здебільшого впливають на погоду в Україні. Але це не означає повну відсутність морозів.

Навесні та влітку на погоду в світі й Україні зокрема впливатиме такий природний феномен, як Ла-Нінья.

Віра Балабух пояснила: Ла-Нінья (по-іспанськи “Дівча”) – це кліматичне явище, що регулярно виникає в тропічних широтах південної частини Тихого океану. Його зміст у тому, що стабільний східний вітер жене теплу воду від берегів Перу і Чилі в сторону Індонезії та Австралії. Через це на поверхню піднімається холодна вода з морських глибин, і в регіоні настає похолодання.

Зворотне явище, коли температура води і повітря біля узбережжя Південної Америки підвищується, зветься Ель-Ніньйо (“Хлоп’я”).

Чергування Ель-Ніньйо та Ла-Ніньї називається Південної осциляцією. Вона може тривати від трьох до восьми років. За даними ВМО, нинішня Ла-Нінья обіцяє стати найпотужнішою за останні 10 років.

Погода на весну, літо, осінь 2021 року від народного синоптика

Леонід Горбань розповів, що за класифікацією Брюсова календаря настав рік Сатурна. Нагадаємо, всього років сім, вони чергуються в певній послідовності. Наприклад, 2020-й був роком Місяця, 2022 рік буде роком Юпітера. Ще є роки Венери, Марса, Меркурія і Сонця. Кожному з них властива своя погода: одні роки спекотніші, інші прохолодніші, якісь дощовиті, якісь посушливіші.

“Сатурн любить все перевертати: у весну він вносить зиму, літо від нього буває холодне, сире і бурхливе, його осінь непривітна, і зима починається рано. Весна холодна, дерева розпускаються пізно, трава повільно росте. Літо спекотне, з вітрами й дощами, але червень теплий, осінь холодна і з дощами. Зима тривала, з суворими морозами”, – так Леонід Горбань характеризував у цілому 2021 рік.

Цієї зими, за словами народного синоптика, морози і снігопади перейдуть на лютий. У другій його декаді очікується часта зміна відлиги і холодів, але без опадів. Третя декада тепла, зі сніго-дощами.

Погода на весну 2021 року

Березень розпочнеться снігом, дощами і морозами, у другій декаді начебто прийде весна, але потім знову похолодає, підуть дощі з мокрим снігом, і лише ближче до квітня “запахне весною” по-справжньому. Справжнє тепло прийде лише в 20-х числах квітня, але, як і в кінці березня, воно буде недовге. Знову зарядять дощі й похолодає. Перша половина травня тепла і з дощами, у другій половині два тижні спеки і сухо, до кінця місяця стане прохолодніше, йтимуть дощі.

Погода на літо 2021 року

Червень теплий, у першій декаді часті дощі, спека. Середина місяця – тепла, комфортна, без опадів, закінчення місяця тепле і “мокре”. Липень, який у народі називають “маківка літа”, очікується спекотний, але із частими дощами, грозами, які дещо пом’якшать сильну спеку. Пік спеки припаде на середину місяця. Перша половина серпня – спекотна, посушлива, у другій половині послаблення жари, невеликі дощі, до кінця місяця похолодання.

Погода на осінь 2021 року

У вересні побачимо ще 10 днів літа, з другої декади почнуться дощі, похолодає. На початку третьої декади може бути 2-3 дні бабиного літа. Холодний, але сухий жовтень порадує тривалим бабиним літом у середині місяця і засмутить під кінець сильними дощами і нічними приморозками. Холоди триватимуть і в листопаді, очікуються дощі та ранній сніг.

Advertisements