В Україні стартували продажі новинки від Xiaomi – смартфону Mi 11 Lite. Ціна стартує від 6999 гривень. Чим же примітний даний девайс, читайте у нашому огляді.

Легкий і тонкий

Ергономіку і естетику смартфона виробник напевно буде позиціонувати як одні з його основних плюсів. І дійсно – Mi 11 Lite вийшов досить тонким (6,81 мм) і легким (157 грамів) ґаджетом.

При цьому назвати Xiaomi Mi 11 Lite компактним все ж не вийде, екран з діагоналлю в 6,55 дюймів дає про себе знати. Але все одно – новинка легко поміщається в кишеню джинсів або піджака. Додатковий плюс – матова задня панель (в рожевому і блакитному кольорах). Її складніше забруднити, ніж глянцевий варіант (чорний), та й виглядає солідніше.

Xiaomi Mi 11 Lite
Xiaomi Mi 11 Lite

Але є недолік: пристрій пристойно ковзає. Нівелюється це через чохол, який входить у комплект. Звичайно, особливою якістю кейс не відрізняється, але на перших порах для захисту точно піде.

І ще: пластикові межі корпусу – повністю прямі, заокруглень немає. За цим параметром є якась схожість з дванадцятим «яблучним» девайсом.

Що ще важливо знати про Mi 11 Lite: сканер відбитків пальців вирішили поєднати з клавішею живлення – і це правильне рішення на нашу суб’єктивну думку.

Стереодинаміки звучать голосно, але без «вау». Використовувати смартфон у якості переносної колонки – не зовсім вдала ідея, але відеоролик на YouTube або в TikTok дивитися буде приємніше.

В наявності також ІК-порт для управління домашньою технікою

Добротний екран

В Mi 11 Lite використовується 10-бітна OLED-панель Full HD + і частотою до 90 Гц. Але за умовчанням в настройках встановлено 60 Гц. Користувачі радять самостійно переключитися на збільшену частоту відображення панелі – особливих проблем з продуктивністю за смартфоном і, відповідно, некоректного «відмальовування» інтерфейсу при 90 Гц помічено не було.

Правда, деякі додатки навіть при активних 90 Гц чомусь працюють тільки в 60 Гц.

А що з якістю картинки? Здається, ця особливість властива всім останнім телефонами Xiaomi. Незважаючи на OLED-матрицю, зображення, скоріше, схоже на те, що пропонують IPS-екрани. Тобто, занадто контрастні відтінки – в усякому разі при дефолтних настройках – смартфон не показує. Картинка цілком спокійна.

Це ні погано, ні добре – просто факт. Назвати екран Mi 11 Lite недостатньо добротним через це не можна. Навпаки, він милує око. До того ж у девайса немає проблем з максимальним рівнем яскравості (800 ніт). У всякому разі опівдні в сонячному парку текст на дисплеї залишиться цілком читабельним.

Із «залізом» все ОК

Новий Xiaomi Mi 11 Lite належить до сімейства флагманських смартфонів і це підкреслює не тільки його дизайн, екран, але і передове оснащення. Застосування продуктивного чіпа Qualcomm Snapdragon 732G наділяє пристрій значною потужністю для вирішення робочих і розважальних завдань. А за допомогою швидкої оперативної пам’яті в поєднанні з файловою системою UFS 2.2 час завантаження програм, ігор та переміщення файлів скорочується практично в два рази.

Xiaomi Mi 11 Lite
Xiaomi Mi 11 Lite

День без розетки

З автономністю у Mi 11 Lite все добре – день без підключення до електромережі прилад витримує спокійно. У девайсі встановлений акумулятор на 4250 мАг, є підтримка 33-ватної.

Камера

Основна камера Xiaomi Mi 11 Lite складається з фотомодулів у 64 Мп, 8 Мп (ультраширококутний датчик) і 5 Мп (телемакро). Далі все стандартно: за замовчуванням фотозйомка ведеться в роздільній здатності 16 Мп, є автоматичний HDR і ІІ-алгоритми. І так – модуль на 5 Мп практично не потрібен.

Записувати відео смартфон вміє максимум в дозволі 4К на швидкості в 30 fps. Але перемикатися з однієї камери на іншу (зі звичайною на «шірік» або навпаки) прямо під час зйомки не можна. Доведеться закінчити запис і почати нову на ту камеру, яка необхідна в даний момент.

Висновок

Девайс є вельми симпатичним. Виглядає стильно і молодіжно.

Із плюсів варто відзначити якісний OLED-екран без перекосів в занадто «отруйні» кольори, пристойний час автономної роботи (щонайменше день) – важливо, особливо з урахуванням тонкого корпусу.

Основна камера явно не робить смартфон гірше, але й не підносить до небес. Тобто цілком можна розраховувати на можливість створення досить якісної фотографії в різних умовах – для публікації в тому ж Instagram, який при будь-якому розкладі «вкраде» деталізацію, кадри точно підійдуть.

Із мінусів. Якщо ви любите пограти або як-небудь ще серйозно навантажувати «начинку» пристрою, то готуйтеся до нагрівання. Це плата за тонкий корпус. Добре, що в звичайному житті апарат не перегрівається.