Світ говорить про Clubhouse: ще це за соціальна мережа та чому всі хочуть зареєструватись у ній

Світ говорить про Clubhouse: ще це за соціальна мережа та чому всі хочуть зареєструватись у ній

У всьому світі говорять про Clubhouse – поговоримо про сервіс і ми. Найперше, що таке Clubhouse? Це голосова соціальна мережа. Даний сервіс створено у Кремнієвій Долині. Запуск відбувся у 2020 році. Вже зараз стартап оцінюють у мільярди доларів. Загальна кількість підписників зростає, і це навіть з обмеженим форматом запрошень. Дійшло до того, що за інвайти деякі люди готові платити шалені гроші. На Ebay за Invitation to Clubhouse просять від сотні до тисячі доларів.

В чому ж секрет цієї соціальної мережі, чому всі так прагнуть зареєструватись у Clubhouse – розповідаємо далі.

Соцмережа використовує аудіоформат повідомлень. Розробники стартапу Рохан Сет і Пол Девісон називають сервіс “новим типом мережі, який заснований на голосі”.

Голосова соціальна мережа Clubhouse. Фото: news.artnet.com

Видання theVillage, яке отримало доступ до закритого сервісу, описує, що на практиці це означає, що кожен користувач здатен створювати чи відвідувати так звані “кімнати”, де може слухати дискусії інших людей, брати в них участь чи організовувати їх власноруч.

По-простому, формат соцмережі – це певний аналог розмовного радіо чи підкасту, яке йде у прямому ефірі.

“Замість того, щоби друкувати текст і надсилати його, ви перебуваєте в постійному діалозі”, – кажуть у Clubhouse.


Читайте також: Відпочинок в Карпатах: найкращі місця, перевірені часом


На сьогоднішній момент у мережі Інтернет лунає чимало епітетів на адресу соцмережі нового формату, як от “вбивця” Instagram та TikTok. Та все ж більшість вбачає неабияку популярність Clubhouse у можливості передавати голосові повідомлення, адже друкувати текст – це довго, інколи з купою помилок. Також популярності сприяє певна закритість, адже у користувачів виникає відчуття, що він знаходишся в закритому клубі, де зібралася “лише свої” чи “лише обрані”. Також до вподоби сервіс тим людям, які стомилися від набридливого відео- та фотоконтенту.

Популярності додає ще і той факт, що користувачами стали світові зірки, як от Ештон Кутчер, Ілон Маск, Кевін Харт та Дрейк.

Як зареєструватись у Clubhouse?

Потрібно отримати запрошення (так званий інвайт) від користувача Clubhouse.

Якщо запрошення немає, то потрібно забронювати ім’я та чекати на підтвердження. Опісля сервіс вам запропонує “просканувати” список контактів, щоб знайти людей і “почати їх слухати”.