Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” пояснила споживачам, як повернути переплату за газ. Онлайн зробити це точно не вийде, необхідно пройти певну процедуру, щоб гроші за неспожитий газ отримати назад.

Заплутана ситуація із новими платіжками за газ склалась ще в травні. Тоді понад 10 мільйонів дворогосподарств отримали нового постачальника блакитного палива в особі ГК “Нафтогаз України”. Дехто, за звичкою, перерахував гроші за спожите блакитне паливо ще старому постачальнику, тому і вийшла ситуація, що зараз необхідно повертати кошти.

Інструкція, як повернути переплату за газ:

  • На першому етапі необхідно написати заяву на повернення переплати. Адресувати її потрібно попередній компанії, яка вам надавала газ. До заяви додайте копію паспорта, ідентифікаційного номера та інформацію про власний банківський рахунок (IBAN, МФО, ЄДРПОУ банку). Важливо перед подачею заяви все ж уточнити повний перелік необхідних для повернення грошей документів.
  • Після того, як заяву було прийнято, попередня газопостачальна компанія має надати відповідь не пізніше, ніж через 30 днів. Але тут є нюанс, в умовах воєнного стану цей строк може бути більший.

Нафтогаз наголошує, що повернути переплату за газ онлайн не можна. Так само, не існує якогось механізму “перекидання” грошей від попереднього постачальника до нового. Тобто, лише клієнт має право забрати свою переплату у попереднього постачальника газу.

Раніше ми розповідали, як передати показники лічильника газу.