Коли святкують Китайський Новий рік 2022

Коли святкують Китайський Новий рік 2022

Китайський Новий рік є дуже популярними святом у всьому світі. Відзначають його і в Україні. Тому розповідаємо, коли Китайський Новий рік 2022 святкуватимуть.

У порівнянні з Україно, де святкування нового року обмежується одним днем, у Китаї це свято триває 16 днів. Це обумовлено певними традиціями. Також важливим фактом є те, що китайці відзначатимуть не 2022 рік, а 4720-й.

Китайський Новий рік: цікаві факти

  • Новий рік у Китаї розпочнеться 1 лютого. Символом є Чорний Водяний Тигр.
  • Як уже зазначалось, Новий рік у Китаї триває довго – 16 днів. Все починається напередодні свята,  перші п’ять днів люди майже не виходять з дому – у країні зачинено всі магазини, тому люди закуповуються заздалегідь.
  • Шоу феєрверків – найвідоміший символ Нового року в Китаї. Але навіть із цим борються через екологію. Наразі не у всіх провінціях феєрверки дозволені. Іноді заборона діє і для Пекіна – там, де трапляються найяскравіші шоу.
  • Найбільша міграція людей у ​​світі припадає на Новий рік – всі їдуть додому до родичів. Самотні люди розвинули у Китаї особливий варіант “Тиндера” – пошук нових приятелів спеціально для Нового року.
  • Китайський новий рік офіційно святкують ще вісім країн: Індонезія, Філіппіни, В’єтнам, Південна Корея, Малайзія, КНДР, Тайвань, Сінгапур та Бруней. Усього понад два мільярди людей.
  • Головна традиція перед Новим роком – червоні конверти із грошима. Їх усі один одному дарують, а сума всередині залежить від ступеня близькості. За один Новий рік китайці дарують понад мільярд конвертів. У сучасній реальності з’явилися навіть електронні червоні конверти.
  • У Китаї також зустрічають Новий рік опівночі. У цього є навіть спеціальний термін, коли сім’я не спить і чекає на свято – “Шоу Суй”. Китайці (як і всі) багато їдять на Новий рік. І зазвичай головна страва – місцевий варіант пельменів. І ніколи на столі немає каші – це їжа для бідних.