Гра Wordle здобула шалену популярність у світі

Гра Wordle здобула шалену популярність у світі

За короткий проміжок часу гра Wordle стала шалено популярною. Це головоломка, в якій гравці повинні вгадувати нове слово з п’яти літер кожен день, за шість спроб або менше. Всі отримують одне й те саме слово.

Згідно з описом у New York Times, творець Wordle (інженер-програміст Джош Вордл) розробив гру в подарунок своїй дівчині Палак Шах, яка полюбляє ігри в слова та кросворди. Пара грала в NYT Spelling Bee та щоденні кросворди, і Вордл хотів створити нову гру, яка сподобалася б Шах.

Після представлення гри родичам Вордл здогадався, що гру настав час виводити у світ. Це сталося у жовтні 2021 року. До 1 листопада в Wordle грали 90 людей, а через два місяці кількість гравців досягла 300 000.

Обмеженість гри у вигляді лише однієї головоломки на день змушує гравця постійно хотіти більшого.

Де грати у Wordle

Гра Wordle – це веб-сайт, тому не потрібно жодної програми. Ви можете грати за допомогою мобільного чи настільного браузера; просто зайдіть на посилання powerlanguage.co.uk/wordle. Раз на добу (опівночі) слово міняється.

Гра Wordle
Гра Wordle

Як правильно грати в Wordle

Кожен має свою стратегію підходу до порожньої сітки квадратів. Вибір слова з великою кількістю голосних як перше припущення – хороший план; як тільки ви виключаєте різні голосні, це значно звужує вибір слів. Введіть слово та натисніть “Enter”.

  • Літери, які є в слові і знаходяться у правильному місці, стануть зеленими.
  • Літери, які є в слові, але в іншому місці, стануть жовтими.
  • Літери, яких немає у слові дня, стануть сірими.

Зверніть увагу, що зелена або жовта літера може зустрічатися в слові більше одного разу, наприклад, якщо ви отримали одну зелену “а”, в іншому місці слова може бути ще одна “а”, але ви не обов’язково дізнаєтеся про це. І жодних вигаданих слів не допускається — гра видасть вам повідомлення “Немає у списку слів”, якщо ви, наприклад, спробуєте ввести AEIOU.

На знімку екрана нижче клавіатура показує літери, які ви вгадали неправильно (тобто яких немає в слові), темно-сірим або чорним кольором, а літери, які ви ще не вгадали, – світло-сірим. Ви дізнаєтесь, що виграли, коли всі літери стануть зеленими.

Advertisements