Борщова заправка на зиму готується з буряка та кількох допоміжних інгредієнтів. Виходить дуже смачна, навариста та яскрава за кольором.
Будьте готовими до того, що цей рецепт вимагає часу для приготування. Але з борщовою заправкою інакше не буває, адже процес нарізання доволі тривалий. Та це того вартує і взимку ви матимете змогу куштувати дуже смачний борщ. І варити цю гордість української кулінарії буде надзвичайно просто й швидко: не потрібно нарізати овочі – вони вже готові, тільки з банки висипати.
Загалом страви з буряків в українській кулінарії дуже популярні. Останнім часом шеф-кухарі почали відроджувати навіть трохи забуті та оригінальні рецепти. Наприклад, не так давно ми подавали рецепт, як готується шпундра – дуже давня страва, яка навіть згадується в “Енеїді” Івана Котляревського.
Інгредієнти
Головним у борщовій заправці є буряк. Оскільки це рецепт на 3 кг, то нам знадобиться орієнтовно 15-17 штук середнього розміру.
Загалом список потрібного виглядає так:
- буряки – 3 кілограми,
- помідори – 3 кг,
- цибуля – 1 кг,
- морква – 1 кг,
- квасоля – 600 грамів,
- олія – 400 мл,
- цукор – 180 грамів,
- оцет – 180 мл (це орієнтовно 12 ложок),
- сіль – 2 столові ложки.
Борщова заправка на зиму – рецепт
- Помийте квасолю та відваріть до повної готовності.
- Помідори помийте, розріжте на кілька частин та пропустіть через м’ясорубку.
- Цибулю почистьте та поріжте на невеликі кубики.
- У каструлю вилийте помідори, які ви подрібнили, та вкиньте цибулю. Доведіть до кипіння і тушкуйте 10 хвилин.
- Моркву та буряк почистьте. І тут є два варіанти: або натріть на великій тертці, або поріжте дрібною соломкою. Натерти буде трохи швидше. Додайте в каструлю до помідорів та цибулі, перемішайте все і хай все вариться 30 хвилин на повільному вогні. Обов’язково прикрийте кришкою, щоб не сильно випарилась волога, вона дуже потрібна в борщовій заправці.
- Насамкінець додайте варену квасолю, влийте оцет та олію, всипте сіль та цукор. Перемішайте все. Варіть орієнтовно 10-15 хвилин.
- Ось і все, дуже смачна борщова заправка на зиму готова. Залишилося її розфасувати у стерилізовані банки. Далі обов’язково потрібно прокип’ятити 15 хвилин та міцно закрутити.
Дехто додає до заправки ще часник. І ви так само можете це зробити, але тоді потрібно дати менше цибулі – не 1 кг, а 800 грамів. Часнику потрібно зовсім не багато, буквально 3-5 зубчиків.
Раніше “Допис” подавав рецепт квашених помідорів на зиму та детально описував, як приготувати цю смакоту.