День вишиванки 2021: дата святкування, історія та традиції

День вишиванки 2021: дата святкування, історія та традиції

Чимало людей цікавляться, коли День вишиванки 2021? Святкують його в третій четвер травня. У 2021 році – це 20 травня.

День вишиванки відзначатимуть вже вп’ятнадцяте, адже свій початок воно бере з 2006 року. Саме тоді студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала своїм друзям прийти на пари у вишиванках. Ідею підхопили спочатку інші студенти, потім викладачі, а згодом цей флешмоб покотився по інших містах України. Лесю Воронюк надихнув однокурсник, який ходив у вишитій сорочці на пари щодня.

На сьогоднішній день свято набуло національного масштабу, адже у містах, селищах та селах прийнято вдягати національне вбрання куди б не довелося йти – на прогулянку чи роботу.

Читайте також: День матері 2021: коли його святкують в Україні

Українці здавна вважали вишиванку національним оберегом. Тому наносили на неї орнамент, який має різне символічне значення. Тат тут варто зазначити, що в кожному регіоні України вишиванки мають свої унікальні, притаманні тільки цьому регіоні, орнаменти та кольори.

У докарантинний період по всій Україні проводились масштабні паради вишиванок. Діти та дорослі, чоловіки та жінки в цей день одягають національне вбрання і з гордістю носять його.

День вишиванки 2021 пройде у форматі Дня вуличної етномузики. По всій Україні на різних площах гратимуть лірники, кобзарі, сопілкарі, дримбарі, цимбалісти та ін.

Advertisements