День матері 2021: коли його святкують в Україні

День матері 2021: коли його святкують в Україні

День матері щорічно святкують у другу неділю травня. У 2021 році – це 9 травня. Це особливе свято для кожної людини, оскільки воно покликане вшанувати рідну неньку, подякувати їй за турботу та піклування.

День матері – історія свята

Ідея відзначати День матері виникла у США. У 1872 році активістка Джулія Уорд Хоув запропонувала відзначати дане свято по всьому світу. Втім, тоді її ініціативу було проігноровано. Тільки в 1910 році у Сполучених Штатах Америки ухвалено рішення вшановувати матерів.

Вже через чотири роки, у 1914-му, тодішній президент Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня святом всіх матерів. Далі цю ініціативу підхопили по всьому світу.


Читайте також: Привітання з Великоднем своїми словами: найкращі побажання на Пасху


Що ж до України, то вперше День метері відзначили у 1928 році за ініціативи Союзу Українок Канади. Варто відзначити, що радянська влада заборонила його у 1939 році і тільки в 1990-му, після указу Леоніда Кучми, його почали відзначати знову.

Привітання з Днем матері

Найкращі привітання з Днем матері – це слова, які написані Вами самими. Немає жодної людини, які б краще передали почуття дитини до своєї матері. Тому варто кожному написати ті рядки, які будуть йти від серця і вкласти у вітальні слова всю теплоту своєї душі.

Advertisements