Комета Галлея, очевидно, є найвідомішою в історії. 9 грудня 2023 року вона пройшла афелій, а це означає, що небесне тіло почало рух до Сонця.

Свою назву комета отримала на честь Едмунда Галлея, астронома, який вирахував орбіти чималої кількості небесних тіл. Він став першим, хто звернув увагу на підозрілу схожість траєкторій кількох комет, що спостерігалися кількома століттями раніше. Саме це він і ризикнув заявити 1705 року – що, найімовірніше, це одна й та сама комета, яка повертається раз на 75-76 років. Галлей провів необхідні розрахунки орбіт, згідно з якими ця комета має знову повернутися 1758 року, але не дожив до підтвердження свого передбачення 16 років – помер 1742-го. А комета таки повернулася. І її назвали на честь ученого, який уперше передбачив повернення деяких комет і довів, що орбіти щонайменше деяких комет замкнуті. До Едмунда Галлея вважалося, що комети не належать Сонячній системі, і лише іноді пронизують її, подорожуючи між зірками.

Останній раз на небосхилі “хвостату комету” можна було спостерігати в 1986 році через телескопи. Опісля вона почала віддалення від Сонця й ось тепер, після довгої подорожі в космосі, знову розвернулась.

На комету тепер чекає довга подорож у 38 років, перш ніж земляни почнуть спостерігати на небі дивовижне явище. Влітку 2061 року “хвіст” комети знову можна буде бачити й цього разу, на відміну від 1986 року, явище буде більш яскраве (орієнтовно в 10 разів). Це пояснюється тим, що Земля в той момент буде на одному боці сонячної системи із траєкторією проходження комети. Попереднього разу Земля і комета Галлея були по різних сторонах.

Для читачів цікаво буде також дізнатись про найбільшу печеру у світі, яка продовжує дивувати своїми знахідками. Вона настільки велика, що має свою річку та пляж.