Печера у В’єтнамі, яку виявили порівняно нещодавно, продовжує вражати дослідників, спелеологів та фотографів. Йдеться про Ханг Сон Дунг, яка настільки велика, що тут запросто помістився б сорокаметровий хмарочос.

Як повідомляє видання “Daily Star”, у печері фіксують власний клімат та навіть утворення хмар. Також тут є річка й невеликий пляж. Але вивчення продовжується й надалі, адже людина ступила сюди тільки 14 років тому. Можливо, в майбутньому будуть ще якісь дивовижні відкриття.

Чому ж її виявили не так давно? Річ у тім, що вона знаходиться у неприступному місці. Перш ніж потрапити всередину, потрібно подолати значну відстань, причому досить важкопрохідну. Наразі про відкриття печери відомо, що вперше її виявив малий хлопчик, коли збирав дрова. Згодом, коли він підріс, то повторно відкрив її. Зараз в це дивовижне місце продають тури і їх ціна сягає 1800 фунтів стерлінгів.

Лідер спелеологічної групи Говард Лімберт, який досліджував печеру та наніс Сон Дунг на карту, описав її так: “Ніде у світі немає такого місця, як це”. Печера його дійсно вразила, і не лише розмірами, а й різноманіттям дивовижних місць, які вона приховує.

Британські спелеологи вперше увійшли в Ханг Сон Дунг у 2009 році, але для туристів печеру відкрили лише з кінця 2013 року.

На виході з печери знаходиться гігантське озеро, яке з'являється протягом зимових і весняних місяців
На виході з печери знаходиться гігантське озеро, яке з’являється протягом зимових і весняних місяців

Швейцарський фотограф Урс Зілманн описав свою подорож до печери у 2016 році такими словами: “Коли ми наблизилися до входу, з неї в навколишній ліс підіймалися хмари – нам довелося спуститися на 262 фути (79 метрів) вниз по стрімкій стіні, використовуючи ремені й мотузки. Стоячи на слизькій землі у величезній темній “камері”, починаєш розуміти, наскільки це дивовижне місце”.

Якщо вже ми заговорили про речі, які вражають, то варто згадати про презентовану нещодавно модель штучного інтелекту під назвою Gemini. Розробником є компанія Google, яка показала дивовижні властивості ШІ.