Чому жовтіє часник та чим його підживити для кращого росту, ми з’ясовували у господарника з досвідом – пана Василя. Він багато років вирощує овочі в себе на городі та знає чимало корисної інформації стосовно багатьох культур.
Чому жовтіє часник?
Тут причин може бути кілька, але головними є кілька.
- Заморозки у квітні чи на початку травня – часник дуже добре переносить холод і зиму, але погано реагує на заморозки у період формування стебел. У народі є такий вислів: “Мороз поварив”. Ось він дуже пасує в цій ситуації: листя часнику жовтіє, а рослина стає загалом в’ялою, ніби м’якою.
- Захворювання кореневої системи – це може бути грибок.
- Брак корисних речовин під час росту.
- Занадто сухий ґрунт, але це трапляється переважно у червні.
Чим підживити часник весною
Наш співрозмовник використовує лише органічні способи підживлення, жодних хімічних добрив. Каже, що так він вирощує екологічно чисті овочі, безпечні для споживання як дорослим, так і дітям.
Підживити часник весною найкраще двома народними способами – золою та нашатирним спиртом.
Зола загалом підходить для підживлення не тільки для цього овочу, а й інших. Це дуже універсальна речовина, хіба що пропорції для інших культур відрізняються. Вона містить калій та фосфор, які потрібні для зміцнення кореневої системи. Може бути, що часник жовтіє через брак поживних речовин і зола якраз надасть найголовніші для відновлення і подальшого росту.
Як застосовувати: 1 склянку золи висипте у 10 літів води. Перемішайте і хай розчин настоїться 2-3 години. Поливають ним під корінь і бажано це робити у вечірній час або зранку.
Пан Василь ще таке практикує: якщо у прогнозі погоди обіцяють дощі, то можна перед опадами розсипати трохи золи на грядку і дощова вода її сама розчинить.
Тепер про нашатирний спирт та як ним підживлювати. Цей розчин є джерелом азоту для рослини. Але є один нюанс – ним потрібно поливати як тільки з’являться перші жовті листочки, тобто, не чекати масового явища.
У 10 літрах води розчиніть 2-3 ложки нашатирю. Поливайте невеликою цівкою поміж рядків з часником, а не під самий корінь. А ще краще перед цим розпушити землю, так і кисню рослині більше буде, і вода гарно вбереться коренями.
Раніше “Допис” розповідав про жовте листя на кімнатних рослинах та як це виправити.