Закладений ніс: 5 способів допомоги в домашніх умовах

Закладений ніс: 5 способів допомоги в домашніх умовах

Закладений ніс – дуже неприємне відчуття. Причинами цього явища може бути застуда, алергія, астма та інші хвороби. Але в будь-якому випадку, це вірна ознака того, що ваш імунітет прямо зараз бореться із якоюсь хворобою.

Закладеність носа – це захисний механізм організму, наприклад, на вірус застуди чи грипу. Мета будь-якого засобу від цієї напасті – розріджувати і видаляти слиз, що скупчився, щоб полегшити дихання.

5 найкращих способів позбутися закладеності носа в домашніх умовах:

  • Гідратація. Так, постільний режим і питво допоможуть імунітету впоратися з інфекцією. Достатня гідратація потрібна від зневоднення через потовиділення або втрату апетиту під час хвороби.
  • Вдихання пари. Вдихання пари від теплої води або чаю допомагає зволожити носові пазухи і зняти закладеність. Можна отримати схожий ефект, приймаючи гарячий душ. Щоранку та перед сном рекомендується проводити хоча б п’ять хвилин у душовій кабіні з парою.
  • Промивання. Корисним і швидким домашнім засобом від закладеності є зрошення носа солоною водою, бажано морською. Використовуйте теплу, кип’ячену воду під час приготування розчину. Це може призвести до полегшення після одного або двох застосувань, користь збільшується при частому використанні.
  • Не зловживайте ліками. Назальні спреї слід використовувати обережно, оскільки надмірне їх вживання може посилити закладеність, оскільки організм швидко до них звикає. Уникайте прийому назальних засобів понад три дні.
  • Усуньте можливі тригери. Антигістамінні препарати можуть допомогти, якщо закладеність носа пов’язана з алергією, але найшвидшим і найпростішим рішенням є усунення джерела проблеми.

Пам’ятайте, якщо закладений ніс протягом кількох днів не проходить – це привід звернутись до лікаря.

Advertisements