Як дешево самому вирівняти стіни – питання, яке хвилює велику кількість українців. Адже робота кваліфікованої бригади працівників коштує дорого. Відповідно, чимало людей намагаються зекономити та самим вирівняти стіни у квартирі чи будинку.
В нашій публікації ми зібрали дієві поради, як самому зробити якісний ремонт стін. Відразу зазначимо, ми не говоримо про ідеально вирівняні стіни на які, зазвичай, потрібні професійні інструменти та не один рік практики. Ми будемо говорити про візуальне вирівнювання. Тобто, це буде рівно “на око”, але не “міліметр у міліметр”.
Отож, розпочинаємо. Найперше наше завдання визначити, на скільки потрібно вирівнювати стіни. Адже є велика різниця “витягувати” пів сантиметра та 3-4 і більше сантиметрів. Найлегший спосіб це зробити – ниткою. Лазером набагато швидше було б, але ж не всі можуть собі його дозволити. Тому вибираємо старий дідівський спосіб. Ми не будемо на цьому моменті зупинятись, адже вимірювання – це досить проста робота. Нижче подамо додаткове зображення, по якому можна зрозуміти процес вирівнювання.
Який спосіб вирівнювання стіни вибрати
Вирівняти стіни у квартирі чи будинку можна:
- за допомогою штукатурки або шпаклівки (так званий вологий спосіб),
- за допомогою гіпсокартону (сухий спосіб).
Загалом потрібно мати на увазі:
- якщо перепади є незначними – вирівняти можна шпаклівкою;
- якщо на стіні є “ями” у 3-5 сантиметрів – найкращий спосіб це штукатуркою;
- якщо ж нерівності дуже великі й мають значні перепади – найкращий спосіб в такому разі це гіпсокартон.
Вирівнювання стін штукатуркою, мабуть, найбільш універсальний спосіб. Але він потребує попередньої підготовки. Для початку потрібно зішкребти всі обвислі елементи попереднього оздоблення. Далі поверхню покрийте ґрунтовкою.
Якщо перепад на стіні складає понад 3 сантиметрів, то варто використовувати армовану сітку. Це убереже стіни в майбутньому від тріщин. Але якщо злами на стіні ще глибші, то варто встановити маяки та вже по них вирівнювати стіни.
Ще один спосіб, як вирівняти стіни, – спочатку змонтувати рівний короб з гіпсокартону, а вже потім покрити його шпаклівкою. Найчастіше саме у такий спосіб вирівнюють стіни, якщо вони дуже криві. Адже набагато швидше “обшити” гіпсокартоном, ніж штукатурити у кілька шарів.
Чим краще вирівняти стіни: штукатуркою чи гіпсокартоном?
Переваги штукатурки:
- якість роботи та міцність стін (адже вона зв’язує кладку);
- не “з’їдає” і без того дорогоцінну площу;
- більша стійкість до механічного впливу;
- стіна зі штукатуркою, як кажуть майстри, краще “дихає”.
Переваги гіпсокартону:
- швидкість монтажу;
- під коробом можна заховати комунікації, утеплювач та звукоізоляцію (але водночас недолік – зменшується площа кімнати);
- дизайнерська складова – за допомогою гіпсокартону можна створити найнеймовірніші вигини, ніші та інші декоративні складові.
Кожен власник оселі може порівняти їх переваги й вирішити, що для нього краще.
Що дешевше?
Тут очевидний факт – якщо у вас занадто криві стіни, то і дешевше, і швидше вирівняти їх буде за допомогою гіпсокартону. Але треба дивитись на особливості помешкання: якщо йому дошкуляє вологість і сирість, то все ж варто вибрати дорожчий спосіб – штукатурення стін. Адже із гіпсокартоном можуть бути неприємні момент, особливо якщо взимку не опалювати приміщення.
Раніше блог Допис публікував цікавий лайфхак для дому, як всього за кілька гривень зробити аварійне світло.