Пластикові пляшки, в яких люди зазвичай купують воду в магазині, не варто повторно використовувати. Вчені назвали їх “одноразовими” та розповіли, чим вони небезпечні.
Науковці з’ясували, що повторне наповнення пляшок водою та нагрівання “одноразового” пластику призводить до виділення з нього нанопластика й токсичних хімічних речовин. Фактично, ці небезпечні речовини потрапляють у рідину.
Пластикові пляшки призначені для одноразового використання. Далі їх потрібно віддавати на утилізацію чи переробку.
Пластикові пляшки – небезпека
За даними Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA), пластик містить в середньому 16000 хімічних речовин, 4200 з яких вважаються “дуже небезпечними”.
“Звичайна людина, дивлячись на воду, якщо в ній помітить пластик, не питиме її”, – каже Шеррі Мейсон, професор і директор зі сталого розвитку Пенсильванського державного університету Беренд. Але люди не завжди усвідомлюють, що насправді найбільше занепокоєння викликає “невидимий пластик”.
“Існує реальний значний потенційний вплив на здоров’я людини, пов’язаний з повторним використанням пластику, незалежно від того, чи ви говорите про напої чи їжу”, – каже в інтерв’ю Шеррі Мейсон.
Дослідження, проведене вченими Колумбійського університету, опубліковане на початку цього року, показало, що середня пляшка води містить 240000 частинок. Це стало першим випадком, коли дослідники змогли ідентифікувати нанопластик в одноразових пляшках з водою.
І це попри запевнення, що вода в пляшках корисніша для здоров’я, ніж питна вода з-під крана. Дослідники попереджають, що це не більше ніж маркетинговий хід.
Ще більше цікавих фактів можна прочитати в нашій категорії “Цікаве”. Наприклад, про те, чому у Швейцарії в Альпах скрізь покошена трава.